Hry na novú generáciu konzol vyzerajú ako na tú súčasnú...

Hry na novú generáciu konzol vyzerajú ako na tú súčasnú...

 

Je to ale úplne normálne a bežné.


Všetci, ktorí hrajú hry dlhšie ako posledných 5-6 rokov vedia, že s prechodom na nové konzoly sú vždy veľké sľuby a kopa trailerov, či reklamy. Na tom nie je samozrejme nič zlé, aj keď pár vecí by sa našlo.

Celé to je ale spojené s vývojom hier, čo nie je nič jednoduché a týmto článkom nechcem krivdiť žiadnemu vývojárovi, pretože verím tomu, že robia svoju robotu ako najlepšie vedia. Celý problém je niekde inde.

Ach tie reklamy. Dnes sú úplne všade, niekedy sa bojím, keď sa ponáhľam na toaletu, že pred použitím si budem musieť pozrieť nejakú krátku ukážku produktu do kúpeľne. Nie je nič otravnejšie. Ja ich z duše neznášam a zakázal by som ich (aj keď viem, že by to zrejme položilo ekonomiku). Doba mi proste nepraje ale našiel som spôsoby, ako sa týmto hnusobám vyhnúť. Programy do telefónu si kupujem, platím si streamovacie služby a nemám televíziu (pozor, televízor mám). Jednoducho, nebudem platiť za ten trápny program v telke, navyše, keď sú tam reklamy. Kto normálny platí za to, aby sa díval na reklamy?

Ok, trošku som sa opustil, takže späť k veci. Všetci sme už počuli o tom, že napriek veľkým sľubom, Xbox series X a PS5 budú len evolúcia a nie revolúcia. Ak to niekedy revolúcia bude, tak možno o 2-3 roky alebo aj neskôr. Chápem, že chcú ľudí navnadiť na kúpu nového hardvéru, no ja sa na to už dlhšie dívam len zo zvedavosti, aj keď viem, čo ma čaká.
Vývojári totiž nedokážu (obrazne povedané) zo dňa na deň prepnúť na ultra režim výroby hry na najlepší hardvér. Zlepšenia prídu aj na začiatku, to áno, no keď si pozriete poslednú prezentáciu Xboxu, kde ukazujú najnovšie hry, po tom, ako očakávate ultrarealistickú mega grafiku nových konzol, ostanete sklamaní. Nie je to ale chyba chalanov a dievčat, ktorí svoje životy obetovali tvorbe hier nám často nevďačným hráčom, je to problém marketingu.

Beriem, znelo by blbo 

pozrite sa na začiatky novej generácie konzol, kde hry vyzerajú podobne ako teraz, no časom sa to zlepší!

No tento znie pre mňa rovnako zle

pozrite sa na najnovšie hry budúcej generácie, kde je prvýkrát odomknutý plný potenciál konzoly!


 
Prečo ale toto riešim? Lebo po Xbox show vybuchli internety a ľudia nadávajú, že je to nič moc a neoplatí sa kupovať novú konzolu atď. Majú pravdu, aj nemajú. Pravdu majú v tom, že ju nebudú potrebovať hneď na začiatku a tam sa oplatí investovať ak zatiaľ nemáte žiadnu konzolu, ste fanúšik techniky a musíte mať doma vždy najnovší kus hardvéru alebo patríte do zeleného a modrého tímu a proste ich konzolu stoj čo stoj musíte mať okamžite, ako vylezie z kontajnera v prístave niekde v EU.
Štúdiám vždy trvalo nejakú dobu, kým skutočne odomkli plný potenciál konzol. Keď prišli na to, ako ju čo najefektívnejšie využiť a to nehovorím len o tretích stranách ale aj domácich tvorcoch jednotlivých tímov. To je bežný fakt. Preto všetkých prosím, kašlite na osočovanie, nenadávajte na vývojárov a ani na Microsoft, prví za to nemôžu a druhí sa len snažia predať niečo, čo tu naozaj bude, len nie hneď.

Všetko čo tu je platí samozrejme aj pre Sony, keď prídu s novou konzolou, poprípade s ukážkami nových hier, bude to veľmi podobné. To však nebude znamenať, že ich konzola bude zlá. Len sa možno neoplatí investovať hneď. Uvidíme, aké služby a hry ponúknu, pretože je tu stále možnosť, že nebudú takí veľkorysí, ako zelení a nedajú nám všetky tituly aj na PS4, aj na PS5 ale skôr na tú novšiu, pretože na rozdiel od Microsoftu, Sony je oveľa viac závislé na predaji hardvéru, zatiaľ čo Microsoft už dlhšiu dobu smeruje na predaj služieb a softvéru.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk