Sony jasne pripomína svoju stratégiu a Microsoft len počúva a opakuje

Sony jasne pripomína svoju stratégiu a Microsoft len počúva a opakuje

 

Playstation jednoducho razí svoju nekompromisnú cestu.

Super! Čo viac dodať. Jim Ryan, CEO divízie PlayStation, pri príležitosti oznámenia chystanej akcie s názvom PS5 - Budúcnosť hrania, ktorá prebehne 4. júna 2020, potvrdil jasnú víziu - konzolové generácie. Presne toto je niečo čo od PlayStationu očakávam a som veľmi rád, že budúci hardvér bude kolískou pre nové nádejné projekty, ktoré naplno využijú nový hardvér nebudú sa pozerať za svoj chrbát.

Opačnú cestu razí Microsoft. Ich ťahákom sú "tisícky hier v spätnej kompatibilite". Iste, niekto možno ocení zahrať si starý Fable z čias prvého Xboxu. Ja však čakám na niečo úplne iné. Ako sa hovorí v živote, nepozeraj sa na to čo bolo kedysi, ale sústreď sa na svoju budúcnosť.

Sony si túto stratégiu razí už od svojho počiatku a až skoro tretiu dekádu ukazujú aký význam má pre nich, a hlavne pre nás hráčov, konzolová generácia. Ukážte mi nový Uncharted na PS5 a na staršie pokračovania zabudnem. Prineste mi nový a plnohodnotný diel Syphon Filter, ktorý rozpáli hardvér nového PlayStationu a ten starý okamžite nechám zamknutý v pivnici. Niečo takéto si v Sony jednoducho tvrdo dlhé roky budujú a v ich začiatkoch Microsoft ešte ani len netušil, že s nejakou konzolou vôbec niekedy príde. 

Alej aj Microsoft vie, že takáto stratégia je veľkou ozdobou PlayStationu a takmer ihneď po Ryanovom vyhlásení, že v Sony veria v konzolové generácie, tu máme naznačenie jemným hláskom podobné tvrdenie Microsoftu.

"Veríme v generácie hier, ktoré hráte na najnovšom hardvéri a využívajú jeho možnosti. Všetky naše first-party hry sa hneď po vydaní objavia v Xbox Game Passe a umožnia bezplatnú upgrade na Xbox Series X.", dušoval sa na Twitteri Aaron Greenberg z Microsoftu.

Isté však je, že Microsoft, konkrétne Phil Spencer, potvrdil, že minimálne rok po vydaní Xbox Series X budú všetky first-party hry dostupné aj na predchádzajúcu generáciu Xboxu. A tam, prosím pekne, môžete veriť v akýkoľvek prístup, keďže starý hardvér vám jednoducho nevykúzli zlatú rybku.

Microsoft proste naďalej tvrdo razí platformu Xboxu ako službu, ktorá bude dostupná všade a na akomkoľvek zariadení. A toto nie je nič čo hľadám... Vidíme sa 4. júna...

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk