Ponuka nových Xbox hier je zatiaľ horšia než si myslíte. PlayStation je úplne iný level

Ponuka nových Xbox hier je zatiaľ horšia než si myslíte. PlayStation je úplne iný level

 

Dnes som v krátkosti prebehol herný kalendár, ktorý bude v najbližších mesiacoch rezonovať v ušiach nás hráčov. Prišiel som na dve zásadné veci. Prvou je, že je ponuka pochmúrnejšia než by som očakával a tou druhou je takmer nulová pridaná hodnota v prípade Xbox konzol.  Microsoft opäť pláva v bludnom kruhu, kde jednoducho absentujú výraznejšie tituly a o akomsi exkluzívnom obsahu sa ani baviť nemusíme, pretože zatiaľ žiadny nie je.

Nové konzoly tu máme už pár mesiacov a ponuka obsahu je pomerne biedna (rovnako tak ako ponuka nových konzol). V každom prípade ak sa spätne pozriem na ponuku Sony, tak mi tam svieti zábavný Sackboy: A Big Adventure, Spider-Man: Miles Morales či remaster Spider-Mana z roku 2018 pre PlayStation 5. Určite nesmiem vynechať ani vydarený remake Demon's Souls, ktorý je v podstate prvou veľkou PlayStation 5 exkluzivitou. Je jasné, že sa na tento obsah môžeme pozerať dvojakým metrom. Nájde sa skupina ľudí, ktorí budú tvrdiť, že sú to len prebalené pozlátka a podobné plky. Do istej mieri s tým súhlasím a ani ceny jednotlivých titulov nemusia sedieť každému, ale stále ide o istú formu „prémiového obsahu“, ktorý konkurencia v závere minulého roka prakticky nemala.

Zámerne sa chcem vyhnúť generačnému zameraniu, hodnotím platformu ako takú. Každému, kto doteraz nespal niekde v jaskyni, by malo byť jasné akým smerom sa Sony či Microsoft so svojou aktuálnou generáciou uberajú. Obe spoločnosti vsadili na cross-gen efekt, pričom tábor zelených v tom mal jasno od začiatku a nebeské farby sa formovali za pochodu. V istom ponímaní v prípade Sony platí „veríme v generácie“, ale umiernenejším tónom. Stále tu máme natívne  exkluzivity a postupom času sa budú pridávať ďalšie.

Ale späť k meritu veci. Úvod roka sa nesmie v podobnom duchu. K slovu sa konečne hlásil Microsoft. Na konzoly Xbox Series putuje slušná hororovka The Medium od poľského Bloober Teamu. Konečne zaujímavý titul, ktorý vynecháva predchádzajúcu generáciu Xboxu. Hra sa síce dostáva aj na PC, ale to je stratégia Microsoftu, takže dávam bod.

Sony prikladá ruku k dielu a medzi hráčov mieri pomerne chudobná on-line racingovka s názvom Destruction AllStars. V každom prípade je to ďalší PlayStation 5 titul, ktorý si určite nájde pár fanúšikov. Na dvere zaklopal aj Nioh 2 Remastered v kompletnej edícii pre PlayStation platformy a PC.

Začína sa marec a nech sa pozerám v horizonte najbližších mesiacov na ponuku oboch výrobcov konzol, tak si v kalendári v podstate krúžkujem hry, ktoré svietia len na modrom podklade. Opäť tam nájdeme tituly, ktoré zamieria do neutrálnej zóny počítačov, ale aj tituly, ktoré sú výlučne určené pre novú generáciu PlayStationu.

Môžeme si tam prirátať časovku v podobe hry Oddworld: Soulstorm či Returnal. Určite by som nemal zabudnúť ani na Deathloop, ktorý je opäť časovou exkluzivitou a v deň vydania zamieri aj na PC, ale aj tu platí – čo je doma to sa ráta. V júni to bude ďalšia veľká PlayStation 5 exkluzivita a to Ratchet & Clank: Rift Apart. Hru Kena: Bridge of Spirits asi ani pripomínať nemusím, bude okupovať augustový dátum a vydanie na PlayStation platformách a PC.

Teraz sa pozerám na rovnaké obdobie očami majiteľov Xbox konzol. Iste ak máte PC tak si z ponuky hier, ktoré spomínam hore určite niečo vyberiete. Ale čo ak vlastníte výlučne Xbox konzolu? V marci tam vidím Samurai Spirits (aka Samurai Shodown) a to je do júna asi tak všetko. Prosím pekne...kde sú ďalšie hry? Samozrejme, stále je tu ponuka multiplatformových hier, ale istá forma prémiového obsahu tu nie je. Navyše ak sa bavíme výlučne o first-party tituloch je scenár ešte horší a sme na čísle 0, slovom nu-la.

Spoločnosť Sony má za sebou State of Play a náčrt vecí, ktoré najbližšie mesiace budú na podnose servírovať svojím hráčom. Konečne sme sa dozvedeli dátumy vydaní, ale aj okresanie očakávaného  line-upu pre rok 2021.

Pri Microsofte ani nevieme, len čakáme, tak ako vždy. Pevne verím, že z tohto ich dlhoročného bludného kruhu už konečne vystrčia hlavu. Pretože počúvať superlatívy na technológie je síce fajn, ale z tých sa bežní hráči nenajedia. A nie ani ponuka obohratých hier v gamepasse to nezachráni, alebo áno?

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor redakcie alebo webu Gamesite.sk

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk