Zabudnite na vysoko rozpočtové hry a zamerajte sa na tieto zaujímavé tituly

Zabudnite na vysoko rozpočtové hry a zamerajte sa na tieto zaujímavé tituly

 

Ak k nám teda tento rok dorazia.

Len nedávno som sa v článku o chabých exkluzivitách zameral na pomerne biednu ponuku hier, ktoré by mali v priebehu najbližších mesiacov okupovať vaše nové konzoly. Dnes sa pozriem na pár zaujímavých titulov, ktoré by tento rok mali doraziť na pulty obchodov, prípadne dostanú zelenú v digitálnom svete. Ponuka menších titulov je aj tento rok bohatá a celkom určite dokážu zabaviť minimálne tak dobre, ako obrovské každoročné "trháky", ktoré mi už lezú krkom.

Je pravda, že ani pri týchto hrách nie je nič isté a globálna pandémia môže zaúradovať aj v týchto vodách. Zároveň sa vyhýbam konkrétnej platforme a zameriavam sa predovšetkým na tituly zaujímavé z môjho pohľadu.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor redakcie alebo webu Gamesite.sk

Forever Ago

Zaujímavý indie počin štúdia Third Shift, ktorý nám vyrozpráva príbeh tragédiou skúšaného Alfreda na jeho ceste za životným vykúpením. Tešiť sa môžete na nádherný art vizuál a dobrodružstvo naprieč pôvabnými scenériami. Spoznáte množstvo zaujímavých ľudí a dokonca získate aj nových priateľov. Hry by sme sa mali dočkať v priebehu tohto roka a to na PC platforme.

Twelve Minutes

Z môjho pohľadu čierny kôň tohto roka, ktorý nie len že osloví fanúšikov nezávislých hier, ale aj tých viac mainstreamových. Interaktívna point-and-click záležitosť určite zaujme svojim konceptom a predovšetkým silným, priam až temným, príbehom. Pred vašimi dverami sa objaví policajt so zatykačom na vašu priateľku, ktorú vyšetrovatelia obvinili z vraždy otca. Máte len 12 minút a musíte zistiť čo sa vlastne deje. Twelve Minutes k nám po niekoľkých odkladoch (snáď) dorazí tento rok a to na všetky hlavné platformy.

The Ascent

Švédske nezávislé štúdio Neon Giant už nejaký ten čas kutí zaujímavé kyberpunkové RPG s názvom The Ascent. Hra váz zavedie na planétu Veles, ktorú ovládajú megakorporácie a váš pokojný život jedného dňa zruinuje spoločnosť The Ascent Group. Síce mi isometrická záležitosť až tak nevonia, ale svojou atmosférou priam láka na prieskum zdecimovanej spoločnosti. Do sveta Ascentu sa navyše viete ponoriť s kamarátmi a to vďaka kooperácii. Mňa zaujíma hlavne kyberpunk a to, že hra bude v deň vydania v Xbox Game Passe je len príjemný bonus.

INDUSTRIA

Po dlhej dobe si môžem povedať, že ma zaujala nejaká akcia z pohľadu prvej osoby. Zaujímavý koncept a zasadenie do paralelného vesmíru krátko pred koncom Studenej vojny. V steampunkovom prostredí sa vydáte hľadať svojho nezvestného kolegu a pokúsite sa dešifrovať temnú minulosť. Parádne technické spracovanie priam láka na dobrodružstvo a poriadny kúsok akcie. Aj INDUSTRIA plánuje vydania počas tohto roka (prvý štvrťrok) a to výlučne na PC platformu.

Takto industriálne by som teda zakončil môj skromný výber zaujímavých titulov, ktoré by k nám mali doraziť v najbližších mesiacoch. Celkom určite sa v hernom jazere nájde množstvo ďalších zaujímavých titulov, ktoré dokážu zabaviť, takže ak sa mi opäť niečo zaujímavé pripletie do cesty dám vám vedieť.

Zdroj: steam, youtube, vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk