Obrátená psychológia Microsoftu

Obrátená psychológia Microsoftu

 

Americká spoločnosť stojaca za Windowsom a Xboxom má veľmi hlboké vrecká. Až také hlboké, že nemá problém kúpiť Activision-Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov. Pritom to nie je tak dávno, kedy si „privlastnili“ aj Zenimax, ktorý vlasntní Bethesdu alebo Arkane Studios atď. Napriek tomu od nich nemáme čo hrať.

Tak a teraz si nasaďte alobalové čapice, ideme si zakonšpirovať. Hovorí sa, že v každej srande je kúsok pravdy. Žijeme dobu, kedy sa to konšpiračnými teóriami hemží a ja, aj keď nie som vôbec fanúšik týchto vecí, lebo môžu byť nebezpečné, v tejto oblasti nikomu neublížim ak popustím uzdu fantázie. Či?

Keď Microsoft kúpil Zenimax, spustila sa vlna nevôle a doslova aj boja proti tejto akvizícii. Človek si povie, prečo aj? Však ak na to majú… no lenže tu sa potom dostávame jednak do nebezpečného precedensu, že nám neostane jediné nezávislé štúdio. Sony bude chcieť dorovnať počet štúdií, pretože bude musieť a takto sa budú predbiehať, kým neostane len ten, kto chce byť ozaj nezávislý, alebo mu neponúkli toľko, „koľko za seba chcel“.

To sa mi vôbec nepáči a bol by som najradšej, keby toto prestalo. Lenže nie som jediný, kto si všimol vyčíňanie Microsoftu a preto nastúpil protimonopolný úrad. To je taký orgrán, ktorý má na starosti vyváženie trhu. Ak zhodnotí, že Microsoft sa dostal do veľmi výhodnej pozície oproti konkurencii, tak zasiahne a nákup stopne. To, samozrejme, bude pre zúčastnených problém, americká spoločnosť bude musieť zaplatiť odškodné Activision-Blizzardu 3 miliardy dolárov a akcie oboch spoločností sa značne prepadnú.

Sony veľmi silno bojuje proti tomuto obchodu a niekedy až celkom trápnymi argumentami. Chápem ich pozíciu, no vyzerá to tak, že to aj tak prejde a oni si urobia nepriateľov tam, kde nemusia.

Nasadiť alobalové čapice!

Lenže, Microsoft začal hrať celkom špinavú hru. Všimli ste si, že odkedy prebehla táto kúpa, tak na Xbox nevyšla poriadna hra? Napriek tomu, že vlastnia 23 štúdií, nie sú schopní nič vydať. Samé odklady, posuny, ospravedlnenia.

Dokonca schválne nastavili aj svoju Showcase na 1x za rok, až nemusia v prebehu roka ukázať, na čom vlastne pracujú, poprípade, ako sú už na tom. K tejto konšpirácii sa včera pripojil aj náš kolega z podcastov Ľubo (čím ho pozdravujem) a prišiel s tým, že RedFall oni vydali zlý schválne.

Celé by to dávalo zmysel. Je to najsilnejší argument, čo by proti všetkým mali – nebojte sa, my síce štúdia kúpime, ale nie sme schopní s nimi nič poriadne urobiť. My im necháme voľné ruky a oni sú krytí materskou spoločnosťou bez ohľadu na predaje a tak sa budú flákať.

Sony teda pokrčí pleca a vypýta si Call of Duty a protimonopolný úrad dá od toho ruky preč, pretože nevidia riziko na trhu. Akonáhle však akvizícia prebehne do konca, Microsoft zatiahne opraty, možno podľa dopredu nachystaného plánu prejde tichá reštrukturalizácia a začne vydávať jednu bombu za druhou, čím konečne dobehnú konkurenciu, ba možno ju aj porazia na celej čiare.

Čapice dole, koniec teórie!

Tak a teraz, znie to tak šialene, že by to mohla byť pravda? Alebo už sme všetci zmagorení a hľadáme sprisahanie aj tam, kde nie je? Uvidíme...

 

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk