Lenovo uviedlo smartfóny Vibe X3 a A7010

Lenovo uviedlo smartfóny Vibe X3 a A7010

 

Spoločnosť Lenovo dnes uviedla dve novinky z rodiny smartfónov, ktoré nesú označenia Vibe X3 a A7010. Obidve zariadenia zaujmú veľkým displejom, no predovšetkým pokročilým zvukovým systémom.

Lenovo A7010

Vďaka živému 5.5” Full HD displeju so 178o širokým sledovacím uhlom a jasnosťou 1080p, spolu s technológiami optimalizácie farieb a vysokého kontrastu na vylepšenie kvality obrazu, smartfón Lenovo A7010 prináša zážitky zo zábavy bez kompromisov, aj pri streamovaní a sledovaní videa.

Smartfón je tiež vybavený pokročilými možnosťami zvukového vstupu a nahrávania, čo je skvelé pre užívateľov, ktorí sa snažia vytvárať svoj vlastný digitálny obsah. Z dielne Lenovo tiež prichádza nakonfigurovaný systém 3 mikrofónov a spolu so špičkovým audio kodekom Wolfson® efektívne filtruje okolitý hluk a výrazne zvyšuje kvalitu zvuku počas nahrávania. Jeho dvojité predné stereo reproduktory s technológiou Dolby Atmos® minimalizujú skreslenie zvuku a hlasu pri prehrávaní zvukových klipov a piesní, keďže automaticky dolaďuje akýkoľvek audio zážitok pri počúvaní. Tieto prvky v spojení s 13MP zadnou PDAF kamerou a 5MP selfie fotoaparátom s pevným zaostrením robia zo smartfónu A7010 ideálne zariadenie pre kreatívnych producentov obsahu.

Smartfón A7010 je stvorený pre výkon. Zabudovaná 3300mAh batéria, 64-bit MediaTek® MT6753 osemjadrový procesor a 2GB RAM pamäti sa spájajú a výsledkom je výnimočný výkon, ktorý užívateľom sľubuje ničím nerušené zážitky z hrania, multimédií a sociálnych kontaktov aj počas tých najdlhších dní.

Úložisko s kapacitou až do 160GB tiež užívateľom pomôže udržať jednoduchý prístup k obrovskému archívu hudby, filmov a hier, a zároveň môžu byť bezpečne pripojení vďaka superrýchlemu LTE pripojeniu a bezpečnostným prvkom, vrátane senzorom odtlačkov prstov a NFC.

Smartfón Lenovo A7010 bude na Slovensku dostupný od decembra 2015. Odporúčaná cena tohto modelu je 259 EUR s DPH. Ceny v jednotlivých krajinách môžu byť rôzne. Medzi dostupné farby patria matná biela a matná čierna.

Lenovo Vibe X3

Vďaka veľkým komorovým predným reproduktorom pre hlasnejší zvukový výstup a lepší výkon basov sa VIBE X3 môže pochváliť úplne novou technológiou Dolby Atmos®, ktorá cez reproduktory sprostredkúva realistický audio zážitok. V spojení s technológiou Lenovo Sound, prinášajúcou v odvetví najvyšší výkon 32-bitového mobilného audio DAC konvertora (digitálne-analógový konvertor) s nevídaným dynamickým rozsahom, ktorý prehrá akýkoľvek audio formát, VIBE X3 zabezpečuje ultra malé skreslenie a špičkovú jasnosť zvuku. Sľubuje bezkonkurenčnú kvalitu zvuku a mení definíciu osobnej zábavy v smartfóne.

VIBE X3 je tiež vybavený pokročilými možnosťami zvukového vstupu a nahrávania, čo je skvelé pre užívateľov, ktorí sa usilujú vytvoriť svoj vlastný digitálny obsah. Z dielne Lenovo tiež prichádza nakonfigurovaný systém 3 mikrofónov a spolu so špičkovým audio kodekom Wolfson® efektívne filtruje okolitý hluk a výrazne zvyšuje kvalitu zvuku, zatiaľ čo jeho 21MP PDAF zadná kamera s 4K Ultra HD video nahrávaním a 8MP predná kamera zabezpečujú vynikajúcu kvalitu video záznamov aj fotografií.

Telefón tiež disponuje vynikajúcim 5.5” Full HD displejom so zorným uhlom 178o, prináša vysokú úroveň kontrastu až 1500:1 a 16M farieb vďaka farebnej optimalizácii Lenovo Screen, ktorá ešte vylepší vizuálny zážitok užívateľov prostredníctvom živých farieb a úžasných detailov, ktoré možno sledovať na obrazovke s vysokým rozlíšením.

S cieľom postarať sa o neprerušované zážitky zo zábavy, hlavná konštrukcia smartfónu VIBE X3 je zosilnená, aby vydržala. Vďaka kombinácii 3500mAh batérie, ktorá užívateľom umožňuje pozrieť si film, alebo aj tri filmy, vo full HD rozlíšení, špičkového 64-bit Qualcomm® Snapdragon™ 808 šesťjadrového procesora s 3GB RAM je VIBE X3 zostrojený tak, aby zabezpečil výnimočný výkon, s ktorým je multitasking hračka. Disponuje tiež kapacitou úložiska až do 160GB, čo užívateľom zabezpečuje jednoduchý prístup k obrovskému archívu hudby, filmov a hier, pričom zostávajú pripojení skvelým, ultra rýchlym LTE pripojením.

VIBE X3 bude na Slovensku dostupný v prvej polovici decembra 2015. Cena tohto modelu sa bude pohybovať od 449 EUR s DPH. Ceny v jednotlivých krajinách môžu byť rôzne. VIBE X3 bude dostupný v matnej bielej farbe.

Ako ste si mohli všimnúť, tak oba smartfóny sú si dizajnom veľmi podobné. Je to kvôli faktu, že model A7010 sa v Číne predáva ako Vibe X3 Lite a tak si základné kontúry požičal od súrodenca.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk