Huawei predstavuje v Londýne revolučný smartfón P9 s duálnym fotoaparátom

Huawei predstavuje v Londýne revolučný smartfón P9 s duálnym fotoaparátom

 

Spoločnosť Huawei dnes v Londýne predstavila novinku Huawei P9, prvý smartfón na svete, ktorého fotoaparát bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Leica.

Huawei P9 disponuje 5,2palcovým Full HD displejom, 3000mAh batériou a poháňa ho výkonný čipset Kirin 955. Vo výbave je aj čítačka odtlačkov prstov a systém 3 antén pre lepší príjem signálu. K predobjednávkam u vybraných partnerov, ktoré budú na Slovensku prebiehať 8. – 30. 4., získajú zákazníci ako darček Talkband B2. Odporúčaná koncová cena Huawei P9 je 549 €.

Slávnostného predstavenia Huawei P9 v priestoroch Battersea Evolution arény v Londýne sa zúčastnili významní hostia ako prední svetoví fotografi David Guttenfelder a Mary McCartney alebo hollywoodska hviezda Henry Cavill, ktorý s herečkou Scarlett Johansson účinkuje v novom spote Huawei.

Duálny fotoaparát dvakrát 12 MPx

Vďaka spolupráci Huawei a Leica na vývoji fotoaparátu predstavuje Huawei P9 míľnik v mobilnej fotografii, od optických šošoviek, cez senzory až po algoritmy spracovania obrazu. Výborné fotografické schopnosti P9 sú dosiahnuté prostredníctvom duálneho fotoaparátu, ktorý naplno využíva know-how spoločnosti Leica. Smartphone je vybavený dvoma hlavnými 12MPx fotoaparátmi: RGB fotoaparát je určený na zachytenie farieb, zatiaľ čo druhý, monochromatický, vyniká pri získavaní detailov obrazu. Duálny fotoaparát P9 tak dokáže zachytiť viac svetla aj detailov a vyniká aj za nízkeho osvetlenia.

Sme potešení, že prostredníctvom P9 ponúkame používateľom ten najlepší fotografický zážitok, ktorý je na poli smartfónov dostupný, a to vďaka využitiu mnohoročného know-how a storočnej tradície spoločnosti Leica, lídra v oblasti fotografovania. Zákazníci na celom svete vytvoria inteligentnými mobilnými telefónmi každý rok miliardy snímok, preto je pre nich fotografovanie kľúčovým používateľským prvkom. S premysleným a výkonným smartfónom P9 môžu zhotovovať bezkonkurenčne jasné, bohaté a autentické fotografie.

Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group

Hybridná technológia ostrenia, režimy Leica a široká clona

Fotoaparát Huawei P9 ponúka tri režimy Leica: štandardné (standard), živé farby (vivid colours) a mäkké farby(smooth colours). Ďalej je k dispozícii napríklad monochromatický režim. Vďaka hybridnej technológii ostrenia vyhotovuje Huawei P9 snímky s vyššou rýchlosťou, väčšou presnosťou a stabilitou. P9 podporuje ostrenie fotoaparátu založené na troch metódach - laserovej, kontrastnej a výpočtu hĺbky - pričom vždy automaticky vyberie tú z nich, ktorá v daných podmienkach dosiahne najlepšie výsledky. Ďalšou fotografickou funkciou je široká clona, ktorá umožňuje používateľom experimentovať s hĺbkou ostrosti a vytváraním rozostreného pozadia.

Leica a Huawei zdieľajú odhodlanie zdokonaľovať oblasť mobilnej fotografie a naše partnerstvo k tomu používateľom po celom svete poskytuje tie najlepšie podmienky. Naďalej prehlbujeme vzájomnú spoluprácu, aby sme používateľom vytvorili čo najlepší zážitok z fotografovania smartfónom.

Oliver Kaltner, CEO Leica

Full HD displej, výkonný čipset Kirin 955, batéria 3000mAh

Telo Huawei P9 je konštruované z leteckého hliníku s hranami brúsenými diamantom. Smartphone disponuje 5,2palcovým displejom, je poháňaný novým 64bitovým čipsetom Kirin 955 s frekvenciou 4x2,5GHz + 4x1,8GHz, a je vybavený 3000mAh vysokokapacitnou batériou. Huawei taktiež odhalil model P9 Plus s 5,5palcovým Press Touch displejom a 3400mAh batériou. P9 Plus ponúka rýchle nabíjanie dual-IC, ktoré používateľom umožní 6 hodín hovoru za 10 minút nabíjania. P9 a P9 Plus disponujú tiež novými technológiami, ako je systém 3 antén, ktoré umožnia bezproblémové a stabilné pripojenie. Oba modely sú vybavené biometrickou technológiou rozpoznania odtlačku prsta.

Technické špecifikácie Huawei P9

  Huawei P9 Huawei P9 Plus
Rozmery Výška: 145mm; Šírka: 70,9mm;
Hĺbka: 6,95mm; Váha: 144g
Výška: 152,3mm; Šírka: 75,3mm;  
Hĺbka: 6,98mm; Váha:162g
Displej 5.2” FHD, 2.5D efekt 5.5” FHD, 2.5D efekt
CPU Huawei Kirin 955  (64-bit),
Octa-core (4 x 2.5 GHz A72+ 4 x 1.8 GHz A53)
Huawei Kirin 955  (64-bit),
Octa-core (4 x 2.5 GHz A72+ 4 x 1.8 GHz A53)
OS AndroidTM 6.0 AndroidTM 6.0
Emotion UI EMUI 4.1 EMUI 4.1
Pamäť 32GB ROM, 3GB RAM
64GB ROM, 4GB RAM
64GB ROM, 4GB RAM
Fotoaparát Hlavný: Dual 12MP (Monochromatický
& RGB)
Predný 8MP
Hlavný: Dual 12MP (Monochromatický
& RGB)
Predný: 8MP AF
Batéria 3 000 mAh 3 400 mAh

 

Cena a dostupnosť

Odporúčaná maloobchodná cena 32GB verzie Huawei P9 je 549 €.

Predobjednávky u obchodných partnerov na Slovensku začínajú 8. 4. 2016 a budú pokračovať až do 30.4.2016. Dostupné budú farby Titanium Gray a Mystic Silver. Zákazníci, ktorí si v danom termíne Huawei P9 objednajú u vybraných partnerov, získajú zadarmo ako darček inteligentný náramok Huawei Talkband B2 v hodnote 168 €.

P9 Gold Sandblasted

 

P9 Silver

P9 Grey

Zdroj: Huawei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk