Tieto Pokémon GO rady vám pomôžu na ceste stať sa najlepším trénerom

Tieto Pokémon GO rady vám pomôžu na ceste stať sa najlepším trénerom

 

Už aj u nás môžeme hrač Pokémon GO v plnom prúde a keď prekonáte prvú prekážku v podobe nestabilných serverov, existuje zopár ďalších spôsobov, ako si zlepšiť hranie.

Pikachu ako prvý Pokémon

Keď sa spomenú Pokémoni, hádam každému sa v mysli vybaví malá žltá myš. Nie každý ale vie, že je možné Pikacha získať ako úplne prvého Pokémona v hre a pritom je to veľmi jednoduché. Po tom, ako si urobíte postavu a Profesor vám ponúkne Bulbasaura, Charmandera a Squirtla, jednoducho začnite kráčať smerom preč od Pokémonov. Po čase váš mobil zavibruje a trojica sa vám objaví pri nohách. Zopakujte to aspoň štyri alebo päťkrát a popri trochu spomenutých Pokémonoch sa vo vašej blízkosti objaví aj Pikachu. Následne na neho stačí hodiť pokéloptu a máte svojho prvého Pokémona vo vrecku.

Získajte bonusové predmety z Pokéstopov

Na chytanie Pokémonov sú potrebné pokélopty. Okrem nich ale v hre existujú aj iné predmety ako Pokévajce, Potion, bobule, Pokélure, Pokélure, Incense a iné. Väčšinu z týchto predmetov je možné získať na miestach označených ako PokeStop. Tieto na mapa zbadáte ako malé kocky, ktoré sa zmenia po priblížení sa na kruh. Väčšinou reprezentujú nejakú sochu, fontánu, budovu, školu alebo iné ľahko zapamätateľné objekty. Keď ste v ich blízkosti, môžete zatočiť kruhom nad oblasťou a následne získate bonusové predmety. Toto môžete opakovať približne každých 5 minút a keď si nájdete dobrú trasu, dá sa takto ľahko a rýchlo nazbierať veľké množstvo pokélôpt a iných užitočných vecí.

Úroveň vášho trénera je dôležitá

Okrem toho, že úroveň trénera odzrkadľuje čas strávený za hrou, ovplyvňuje aj zopár iných mechaník. Hráči s vyššou úrovňou začnú stretávať vzácnejších a silnejších Pokémonov a budú mať prístup k silnejším pokéloptám, bobuliam a iným herným predmetom. Za každú získanú úroveň tiež dostanete kopu predmetov zadarmo a od úrovne 5 si môže hráč zvoliť svoj Pokémon tím a následne bojovať o Pokémon telocvične. Úroveň sa zvyšuje za získané body skúseností, ktoré dostávate za každého chyteného Pokémona, za evolvovanie Pokémona a iné herné činnosti.

Je dôležité myslieť aj na to, že postup v hre je viazaný na účet, cez ktorý ste sa prihlásili. Teda na google účet alebo Pokémon Trainer ID. To znamená, že ak hru preinštalujete, stratíte mobil alebo sa čokoľvek stane so zariadením, nemusíte sa báť. Po opätovnom nainštalovaní aplikácie sa stačí prihlásiť do účtu, na ktorom ste doteraz hrali a môžete pokračovať presne tam, kde ste skončili.

Chytať každého pokémona sa vyplatí

Okrem toho, že ich treba chytiť všetkých, má chytanie rovnakých Pokémonov aj reálne využitie. Duplicitných Pokémonov je možné premeniť na cukríky typu daného Pokémona - Bulbasaura na Bulbasaur Candy atď. Tieto cukríky sú potrebné pre evolvovanie Pokémona a pre zvyšovanie jeho bojovej sily CP. Preto si netreba robiť ťažkú hlavu, keď je okolo vás samý Pidgey. Pochytajte ich, premente na cukríky a hŕstku z nich evolvnite. Dostane tak značné množstvo bodov skúseností a hneď z vás bude silnejší tréner.

Keď už hovoríme o evolúcii, je dobré spomenuť Eevee. Táto malá potvora sa vie vyvinúť na troch rôznych Pokémonov a na prvý pohľad je vývin náhodný. Dá sa ale ovplyvniť tým, že Eevee pomenujete špeciálnym menom. Ak chcete vývinom získať Flareon, dajte Eevee meno Pyro, pre Jolteona funguje meno Sparky a pre Vaporeona meno Rainer. Tieto mená sú odkaz na anime seriál, kde sa takto volali tréneri, ktorí mali práve tieto tri evolúcie Eevee.

Chytajte Pokémon ako pravý majster

Zoznam Pokémonov na blízku, Nearby Pokémon, je šikovný nástroj i keď teraz nefunguje úplne presne. V pravom dolnom rohu obrazovky môžete vidieť troch Pokémonov. Keď na nich kliknete, ukáže sa vám štvorec 3x3. Pokémon, ktorý je v ľavom hornom rohu je k vám najbližšie a Pokémon v pravom dolnom rohu je od vás vzdialený najďalej. Každý Pokémon má pod sebou 1 až 3 stopy. 3 stopy predstavujú vzdialenosť od Pokémona cca 150 metrov, 2 stopy predstavujú 100 metrov a 1 stopa 50 metrov. Pokémon, ktorý pod sebou nemá žiadnu stopu, by sa mal pri vás čoskoro objaviť a budete ho môcť chytiť. S trochou tréningu sa tak dá dobre nacvičiť rýchle hľadanie blízkych Pokémonov. Problémom je ale, že momentálne tento systém nefunguje a každý Pokémon má pod sebou 3 stopy. Funguje ale usporiadanie zobrazených Pokémonov a keď vidíte, že Pokémon sa posúva do ľavého horného rohu, znamená to, že sa k nemu približujete. Keď ho nakoniec zbadáte na mape, stačí na neho kliknúť, chvíľu počkať a začína chytanie.

Chytanie je v svojej podstate jednoduché. Stačí chvíľu podržať palec na lopte a následne ju hodiť smerom na Pokémona. Je ale potrebné Pokémona trafiť a tak občas treba hádzať silnejšie, inokedy slabšie. Ak sa netrafíte, alebo Pokémon vyskočí z lopty, chytanie pokračuje až do chvíle, kým Pokémona naozaj nechytíte alebo neutečie. Pri chytaní je ale podstatný kruh, ktorý sa okolo Pokémona zmenšuje. Čím je menší, tým väčšia je šanca na chytenie, no tým ťažšie je sa trafiť do kruhu. Silnejší Pokémoni, symbolizovaný špecifickou farbou kruhu, musia byť nakŕmení bobuľami, aby sa zvýšila šanca na ich lapenie.

Chytanie Pokémonov má v sebe aj skrytý systém, ako získať bonusové body skúseností. Okrem bodov za chytenie môžete získať aj body za to, ako dobre ste Pokémona chytili. Ak trafíte loptu, keď je kruh plný, na obrazovke sa objaví slovo Nice. Pri presne poloplnom kruhu sa objaví slovo Great a keď je kruh najmenší, pri chytení sa objaví slovo Excellent. Za získanie Nice je 10 bodov, za Great 50 bodov a za Excellent 100 bodov. Loptu je pred hodom možné roztočiť a to mierne zvyšuje šancu na úspešné polapenie Pokémona a odmeňuje hráča ďalšími 10 bodmi skúseností, no nakrivo letiacu loptu je celkom ťažké správne nasmerovať. Ak ale tieto techniky zvládnete natrénovať perfektne, bude vaša úroveň rásť veľmi rýchlo.

V súčastnosti Pokémon GO trpí chybou, keď sa pri chytaní Pokélopta zasekne. Netreba panikáriť, Pokémon v tej chvíli nie je definitívne stratený. Toto sa stáva iba vtedy, keď ide o posledný hod, ktorý rozhodne o tom, či ste Pokémona chytili alebo vám utiekol. Preto chvíľu počkajte, tak 10 sekúnd a hru vypnite a zapnite. Následne sa pozrite do Trainer Journal, kde uvidíte informáciu o tom, či ste Pokémona chytili alebo nie. Ak tam o Pokémonovi nie je žiadna informácia, postojte chvíľu na mieste a mal by sa pri vás opäť objaviť, pripravený na boj.

Lure Module, Incense, Egg Incubator a Lucky Egg

Tieto predmety sú veľmi šikovné spôsoby, ako zvýšiť svoju zbierku. Egg Incubator je najzákladnejší a hráč začína svoje dobrodružstvo s jedným inkubátorom, ktorý ma neobmedzený počet použití. Do neho je možné vložiť Pokémon vajcia, z ktorých sa po čase vyliahnu Pokémoni. Vajíčka sú rozdelené do kategórií 2km, 5km a 10km a určujú vzdialenosť, ktoré je nutné prejsť, aby sa Pokémon vyliahol.

Každá kategória má vlastných Pokémonov, ktorých môžete vidieť na tomto webe. Dodatočné inkubátory je možné kúpiť za peniaze a pár ich dostane tréner za zvyšovanie svojej úrovne. Tie majú ale iba 3 použitia a preto je ich lepšie míňať na vajíčka, ktoré potrebujú aspoň 5km k vyliahnutiu.

Lure Module a Incense sú veľmi podobné predmety a slúžia na prilákanie divokých Pokémonov. Lure Module ovplyvní všetkých hráčov a používa sa na PokéStop. Ak vidíte PokéStop okolo ktorého poletujú ružové lupene, znamená to, že tam je aktivovaný Lure. Jeho trvanlivosť je 30 minút a po túto dobu budú všetci tréneri stretávať v okolí daného PokéStopu viac divokých Pokémonov, než zvyčajne. Incense tréner používa iba pre vlastný osoh. Po použití bude okolo postavičky ružový mrak, ktorý bude trvať 30 minúť. Ak bude tréner stáť na mieste, každých 5 minút sa pri ňom objaví bonusový Pokémon. Pri pohybe sa frekvencia zvyšuje a do maxima 1 nový Pokémon za 1 minútu, ak v tom čase stihne hráč prejsť 200 metrov.

Lucky Egg zvýši počet získaných bodov skúseností na dvojnásobok po dobu 30 minút. Preto sa toto vajíčko oplatí používať v oblastiach s novými Pokémonmi, alebo keď sa chystáte evolvovať viacerých Pokémonov naraz. Každý evolúcia Pokémona totiž odmení hráča slušných počtom bodov, ktoré sa s efektom vajíčka ešte znásobia. Treba si ale dávať pozor, efekty spomínaných predmetov majú svoj časový limit, ktorý sa nezastaví, ani keď hru vypnete. Preto ich používajte iba vtedy, keď si na to naozaj viete nájsť nejakú tú polhodinku.

Telocvične, súboje a CP

Nebola by to Pokémon hra, keby v nej neboli súboje a telocvične. Telocvičňu je možné dobiť a uložiť do nej svojho Pokémona. Ak ju ovláda nepriateľský tím, je potrebné poraziť ich Pokémonov v súboji a znížiť Prestíž telocvične. Prestíž je niečo ako body skúseností trénera a čím viac Prestíže telocvičňa má, tým viac trénerov si do nej môže odložiť svojho Pokémona. Za to následne tréneri dostávajú každých 21 hodín špeciálne bonusy v hernom obchode. Telocvičňa svoje body získava za Pokémonov, ktorí v nej sú a za to, že v nej tréneri svoje príšerky cvičia. Naopak prestíž stráca za každý súboj, ktorý prehrá proti nepriateľskému tímu.

Súboje Pokémonov sú takmer automatické a jednoduché. Stačí po obrazovke ťukať prstom a váš Pokémon bude útočiť na nepriateľa. Je taktiež možné hýbať sa do boku a uhnúť sa tak nepriateľským útokom. Ak sa vám nabije špeciálna ikonka pod ukazovateľom života, treba podržať palec na obrazovke a Pokémon predvedie svoj druhý, špeciálny útok. Ten ale môže nechať malú príšerku na čas bez obrany.

Pokémoni sa odlyšujú typom, útokmi a bodmi CP. Body CP predstavujú niečo ako úroveň Pokémona a určujú jeho bojovú silu. Každý Pokémon ma určitý počet CP, ktoré získa pri trénovaní. Napríklad veľmi nepresný príklad - chytíte si Caterpie a má 10 CP. Rozhodnete sa ho za cukríky a Stardust trénovať a CP sa mu zvýši na 30. Tým dosiahol druhú úroveň. Maximálna úroveň Pokémona je limitovaná úrovňou trénera. Čím ste silnejší, tým silnejších budete stretávať Pokémonov. Preto je občas dobré počkať s evolúciou a minúť svoje Pokémon cukríky na evolvovanie Pokémona s vysokým počtom CP. Kedy je ale dobré Pokémona evolvnúť a trénovať a kedy je lepšie čakať na chytenie silnejšieho Pokémona a až potom do neho investovať je ale na každom hráčovi. Občas je dobrá jedna možnosť, inokedy sa ako výhodnejšia objaví tá druhá. Postup prvými úrovňami je ale rýchly a tak je dobré si chvíľu počkať a začať sa s CP zaoberať až neskôr.

Na tejto tabuľke vidno slabosti a odolnosti Pokémon typov, ale treba brať do ohľad na to, že čísla nie sú úplne presné. Dáva to avšak celkový pohľad na to, aké typy Pokémonov sú dobré proti akým.

Zdroj: youtube.com, serebii.net, rankedboost.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk