Aplikácia Pokémon Go dostala svoj prvý veľký update

Aplikácia Pokémon Go dostala svoj prvý veľký update

Do hry boli pridané nové bezpečnostné upozornenia, odstránená funkcia zobrazovania vzdialenosti od Pokémonov, či zmenené miesta, kde sa objavujú Pokémoni.

Aplikácia Pokémon Go sa dočkala prvého veľkého patchu, ktorý priniesol celkom zaujímavé zmeny. V prvom rade bola úplne odstránená funkcia hľadania blízkeho Pokémona prostredníctvom jeho stop, ktorá aj tak nefungovala. Tá ukazovala každému hráčovi, že Pokémon je od neho na tri stopy, čo predstavuje približne 150 metrov.

Ďalšia vlastnosť, ktorá z aplikácie zmizla, avšak iba na iOS, je šetrenie baterky. Tento mód vypína obrazovku pokiaľ hráč nemá mobil pred sebou, ale na boku. Podľa všetkého príliš často spôsobovala pád aplikácie a na iOS by sa mala zrejme neskôr vrátiť. Android verzia túto funkciu stále obsahuje.

Z hry boli odstránené niektoré miesta ako PokéStopy. Napríklad Múzeum holokaustu vo Washingtone DC, z pochopiteľných dôvodov.

Po novom aplikácia začala pri každom spustení dávať hráčovi bezpečnostné upozornenia. Tie hovoria o tom, že hráč nemá prechádzať cez cestu, keď hľadá Pokémonov, alebo nemá používať aplikáciu za volantom, či má chodiť len na bezpečné miesta. Je to pochopiteľný krok zo strany vývojárov, po mnohých nešťastiach, ktoré sa prihodili hráčom PokémonGo.

Do hry pribudla aj možnosť editovania si výzoru svojho trénera kedykoľvek sa vám zachce a boli odstránené mnohé bugy. Po novom sa tiež zmenili miesta, kde sa objavujú Pokémoni, takže by ste na známych miestach mali natrafiť aj na iné druhy ako doteraz.

Zdroj: eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk