Nové HTC 10 evo odhaľuje ďalší vývoj v segmente prémiových smartfónov

Nové HTC 10 evo odhaľuje ďalší vývoj v segmente prémiových smartfónov

 

HTC predstavilo novinku menom HTC 10 evo. Multimediálny smartfón s 5,5" QuadHD displejom, výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 810, 3GB RAM a 32GB internej pamäte, rozšíriteľnej pomocou kariet microSD.

HTC 10 evo ponúka aj inovatívne USB-C slúchadlá, ktoré vďaka technológii HTC BoomSound Adaptive Audio prispôsobia zvukový výstup špecifikám sluchu každého užívateľa. Zdokonalená konštrukcia a dizajn nadväzuje na vlajkovú loď HTC 10, tentoraz s ešte odolnejším 2,5D krycím sklom Gorilla Glass 5 a certifikáciou IP57. To znamená, že HTC 10 evo zvládne ponorenie 1,5m pod vodnú hladinu na dobu 30minút, prašné prostredie a menej nebezpečné pre neho budú aj pády. Čerešničkou na torte je potom najnovší operačný systém Android 7.0 Nougat.

Zvuk na mieru

Nová technológia HTC BoomSound Adaptive Audio predstavuje najdramatickejšiu zmenu v prístupe k mobilnému počúvaniu hudby od doby, kedy sa štandardom stal konektor jack. Vďaka novému USB-C pripojeniu slúchadiel už nebude používateľ odkázaný na univerzálnu charakteristiku zvukového výstupu, alebo ručne nastavovaný ekvalizér. HTC 10 evo spolu s novými slúchadlami, ktoré sú súčasťou balenia, upraví zvukový výstup podľa štruktúry ucha poslucháča a tiež hlučnosti prostredia, v ktorom sa vyskytuje. Či už sa užívateľ rozhodne pre počúvanie v tichej domácnosti alebo v hluku rušnej ulice, vždy si bude môcť vychutnať realistický prednes 24-bit Hi-Res audia do poslednej noty.

Smartfón, ktorý niečo vydrží

Ďalšou novinkou je certifikácia IP57, s ktorou sa užívatelia nemusia obávať nástrah bežného dňa. Telefón sa nezľakne prašného prostredia a vydrží aj ponorenie až do hĺbky 1,5 metra. Okrem toho je vybavený najnovšou generáciou krycieho skla CORNING Gorilla Glass 5. Jedná sa o najodolnejšie krycie sklo na trhu, ktoré pri testoch pádu z výšky 1,6 m prežilo v 80% prípadov. Preč sú tak časy, v ktorých každý pád telefónu znamenal automaticky rozbitý displej.

Ostré momentky v okamihu

Pre zachytenie spomienok je HTC 10 evo opatrené 16MPx fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu (OIS). Tá vyrovná pohyb vo chvíli expozície, a tak zabezpečí, že fotografie budú ostré aj v zhoršených svetelných podmienkach. Užívateľa poteší aj rýchle spustenie fotoaparátu a fázové ostrenie, ktoré zaostrí do 0,3 s a tak umožní zachytiť skutočne akčné momentky.

Nechýba ani režim Pro, ktorý nadchne každého fotografa. Okrem možnosti záznamu do formátu RAW a jeho následného vylepšenia pomocou funkcie Vylepšenie RAW alebo vyvolanie pomocou PC, ponúka aj možnosť manuálneho nastavenia všetkých aspektov fotografie, od expozičného času až po vyváženie bielej. Cudzí mu nie je ani záznam videa vo 4K vrátane Hi-Res zvuku s vysokým rozlíšením.
Fanúšikovia selfie si tiež prídu na svoje. HTC 10 evo prichádza s 8MPx selfie fotoaparátom s funkciou Auto HDR, ktorá si poradí s protisvetlom alebo šerom tak, aby užívateľ nebol v snímke sám, ale aj s prostredím v ktorom sa nachádza. Samozrejmosťou je aj širokouhlá optika, s ktorou sa do záberu zmestí celá rodina a displejový blesk, s ktorým nie je problém zaobstarať skvelé selfie aj v úplnej tme.

Jednoduchá personalizácia

Už nikdy nebude potrebné skladať aplikácie a widgety do vopred definovanej mriežky. Namiesto toho možno využiť moderné prostredie HTC Freestyle Layout a popustiť uzdu svojej fantázii. Presúvať ikony, nálepky a widgety, vrstviť ich, zoskupovať, prepájať nálepky s aplikáciami alebo sa zbaviť ikon na obrazovke úplne. Aplikácia Motívy od HTC poskytne široké portfólio predpripravených návrhov.

Výkon a pohodlie

HTC 10 evo prichádza na trh s najnovšou verziou systému Android 7.0 Nougat. Užívatelia sa tak môžu tešiť na rýchlejší multitasking a nové možnosti zabezpečenia. Výraznou novinkou systému Android 7.0 je tiež režim rozdelenej obrazovky, ktorý umožňuje efektívne využiť veľký displej dvoma aplikáciami zároveň a výrazne tak zvýšiť efektivitu práce so smartfónom.

Na efektivitu a pohodlie má vplyv aj vstavaná čítačka odtlačkov prstov, s ktorej pomocou možno telefón odomknúť počas 0.2s a ktorú možno využiť k bezkontaktným platbám či odomykaniu aplikácií zabezpečených uzamknutím.

Cena a dostupnosť

HTC 10 evo bude možné zakúpiť exkluzívne v obchode Alza.sk za cenu 659 €.

Technické špecifikácie:

 • Displej: 5,5 "SuperLCD 3 s Quad HD rozlíšením (2560x1440), 2,5D Gorilla Glass 5
 • Pamäť: 32 GB úložisko, 3 GB RAM
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 810
 • Operačný systém: Android 7.0 Nougat s rozhraním HTC Sense 
 • Certifikácia odolnosti: IP57
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2,4 i 5 GHz), Bluetooth 4.1, GPS + GLONASS, USB-C, NFC
 • Fotoaparát: 16 Mpx BSI fotoaparát s fázovým zaostrovaním a duálnym LED bleskom, záznam videa vo 4K
 • Fotoaparát čelný: 8 Mpx BSI fotoaparát, Auto HDR, záznam videa vo Full HD 1080p
 • dáta:
  • 2G / 2.5G - GSM / GPRS / EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
  • 3G UMTS: 850/900/1900/2100 MHz
  • 4G LTE:
   • FDD: kanály 1,3,5,7,8,20,28
   • TDD: kanály 38,40,41
   • Podpora Cat 6 LTE: Download až 300Mb / s, Upload až 50MB / s
 • Batéria: 3200 mAh s podporou QuickCharge 2.0
 • Rozmery: 153,59 x 77,3 x 3,7-8,09mm
 • Hmotnosť: 174 g
Zdroj: HTC, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk