Huawei dosiahla v roku 2016 hranicu 10 miliónov smartfónov P9 a P9 Plus

Huawei dosiahla v roku 2016 hranicu 10 miliónov smartfónov P9 a P9 Plus

 

Ide tak o prvé produkty z kategórie vlajkových lodí Huawei, ktoré dosiahli tento míľnik.

Prémiové smartfóny Huawei P9 a P9 Plus boli predstavené v apríli minulého roku. Jedná sa o prvé produkty z dielne Huawei, na ktorých vývoji fotoaparátu spolupracovala legendárna nemecká fotografická spoločnosť Leica. Vďaka strategickému partnerstvu spoločností Huawei a Leica posunuli technologickú hranicu mobilnej fotografie a zákazníkom poskytli jedinečný fotografický zážitok.

2,6 mil. predaných kusov počas prvých 6 týždňov

Už počas prvých šiestich týždňov od uvedenia na trh sa predalo 2,6 milióna kusov Huawei P9 a P9 Plus. Vďaka prelomovému duálnemu fotoaparátu, elegantnému dizajnu a vysokej výkonnosti získal Huawei P9 rad pozitívnych ohlasov a ocenení ako zo strany expertov a odborníkov, tak od samotných zákazníkov. Už v decembri, 8 mesiacov od ich uvedenia na trh, tak spoločnosť dokázala prelomiť míľnik 10 miliónov predaných kusov.

Viac ako 20% podiel na trhu smartfónov v 20 krajinách sveta

Vďaka inováciám a kvalitne spracovaným prémiovým modelom Huawei P9, P9 Plus, Mate 8 alebo Mate 9 zaznamenala spoločnosť Huawei tiež mimoriadny nárast predajov v segmente high-end zariadení. V treťom štvrťroku predala spoločnosť 33,59 milióna smartfónov s 23% nárastom oproti predchádzajúcemu roku. Smartfóny Huawei strednej a high-end triedy mali na predajoch 44% podiel. V súčasnej dobe je podiel Huawei na trhu smartfónov viac ako 15% v 30 krajinách sveta, v 20 krajinách potom viac ako 20%.

Nárast povedomia aj hodnoty značky Huawei

Podobne ako predajné výsledky rastie aj globálne povedomie o značke Huawei a jej hodnota. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 72. mieste rebríčka „Top 100“ najhodnotnejších svetových značiek agentúry Interbrand (o 16. pozícií vyššie ako v roku 2015). Podľa BrandZ sa Huawei umiestnil ako 50. najhodnotnejšia značka (o 20 pozícií vyššie ako v roku 2015). V novembri 2016 bola spoločnosť vyhlásená najlepšou značkou spotrebnej elektroniky v „Best Brands 2016 - the Chinese brand ranking“ na základe spotrebiteľského výskumu agentúry GfK.

Zdroj: Huawei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk