NVIDIA predstavuje novú verziu SHIELD TV

NVIDIA predstavuje novú verziu SHIELD TV

 

SHIELD poháňa novú platformu NVIDIA AI Home Platform, integrujúcu do seba služby Google Assistant pre TV, SmartThings Hub a NVIDIA SPOT AI Mic.

Spoločnosť NVIDIA dnes na veľtrhu CES 2017 predstavila nový model SHIELD TV - streamovacieho zariadenia, postaveného na výkonnej počítačovej technológii, ktoré dokáže ponúknuť bezkonkurenčné zážitky pri streamovaní, hraní hier a umelej inteligencii. Zariadeniu dominuje nový dizajn a priamo v balení teraz nájdete diaľkové ovládanie, ako aj herný ovládač. Vďaka tomu sa zo SHIELD TV stáva to najlepšie vybavené zariadenie pre celú vašu domácnosť.

Vďaka dlhej tradícii výkonných grafických technológií a učenlivých systémov sa nám podarilo vytvoriť skutočne revolučné zariadenie. SHIELD TV je najpokročilejšie streamovacie zariadenie na svete. Jeho brilantná kvalita obrazu v rozlíšení 4K s technológiou HDR, nespochybniteľné kvality v rámci hernej produkcie a široká ponuka mediálneho obsahu zaistia, že sa u nej zabaví každý člen rodiny. A vďaka novej technológii umelej inteligencie, vstavanej priamo do novej SHIELD TV, môžete prepojiť celú svoju domácnosť a ovládať ju z jedného miesta.

Jen-Hsun Huang, zakladateľ a výkonný riaditeľ NVIDIA

Najvyšší možný výkon, streamovanie v 4K HDR

Najnovší SHIELD ponúka maximálnu kvalitu obrazu vďaka podpore 4K rozlíšenia, technológie HDR a trojnásobnému výkonu oproti akémukoľvek konkurenčnému streamovaciemu riešeniu, ktoré je aktuálne na trhu. Vďaka podpore služby Amazon Video ponúka SHIELD najväčšiu knižnicu 4K videí - samozrejme vrátane doterajšej podpory zo strany aplikácií ako Netflix, YouTube a Google Play Movies. Televízna aplikácia od YouTube bude pre SHIELD dostupná v najbližších mesiacoch a bude ponúkať, okrem iného, aj úžasné zážitky v 360 stupňových videách.

Úžasné hry

SHIELD stojí osamotený naprieč všetkými dostupnými streamovacími zariadeniami vďaka širokej ponuke herných aplikácií a neustále sa rozrastajúcej knižnice hier od predných vydávateľov. Jeho streamovacia ponuka obsahuje už tisíce titulov a v najbližšej dobe ju rozšíria atraktívne pecky od firmy Ubisoft - Watch Dogs 2, Assassin's Creed Syndicate, chystaný For Honor a spústy ďalších. Najnovšie hry od Ubisoftu budú zároveň dostupné na SHIELD TV v deň vydania ich PC verzie. SHIELD takisto pokračuje v neustálom rozširovaní ponuky o zaujímavé tituly ako The Witness, Tomb Raider alebo Shadowgun Legends.

Domáca umelá inteligencia

V najbližších mesiacoch bude SHIELD TV obohatená o dôležité funkcie umelej inteligencie, ktoré si dávajú za cieľ transformovať konzumáciu domácej zábavy:

  • Prvá hands-free integrácia Google Assistant funkcií do televízie. Spoločnosť Google optimalizovala ovládanie funkcie Assistant na televíznej obrazovke skrz zvuky a textové odpovedi. Používajte hlasové povely pre hľadanie obsahu, pauznutie videa a jeho pretáčanie namiesto stlačenia tlačidla.
  • Technológia SmartThings Hub dovoľuje, aby sa SHIELD napojil na viac než 200 zariadení v chytrej domácnosti.

Predobjednávky novej SHIELD TV už začali v e-shope Alza za cenu 220€ (5999Kč), dostupná bude od 16. januára. SHIELD Pro s 500GB harddiskom bude dostupný o pár dní neskôr (dátum bude upresnený) za cenu 330€ (8999Kč). Samostatný herný ovládač bude k dispozícii za 70€ (1899Kč), samostatné diaľkové ovládanie za 62€ (1699Kč) a podstavec pre základnú verziu za 25€ (699Kč), respektíve 33€ (899Kč) za Pro verziu.

Softwarové novinky oznámené pre novú generáciu SHIELD TV budú súčasťou upgradu firmwaru pre všetkých stávajúcich zákazníkov SHIELD zariadení.

Zdroj: NVIDIA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk