Objavte nové možnosti so Samsung Galaxy S8 a S8+: Smartfónmi bez hraníc

Objavte nové možnosti so Samsung Galaxy S8 a S8+: Smartfónmi bez hraníc

 

Galaxy S8 a Galaxy S8+ prinášajú prvotriedny Infinity displej, prepojený ekosystém služieb a inteligentné rozhranie.

Samsung Galaxy S8 a S8+ spúšťajú novú éru dizajnu aj skvelých služieb smart telefónov a otvárajú tak nové cesty k vnímaniu sveta. Galaxy S8 a S8+ sú dôkazom toho, že dokážeme znovu získať dôveru zákazníkov úplne novým vymedzením bezpečnostných možností, a stanú sa novým míľnikom trvalého odkazu smartfónov Samsung.

DJ Koh, prezident divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics

Väčší obraz aj zážitok

Samsung Galaxy S8 vychádza z tradície dizajnu a funkčnosti zariadení Samsung. U modelu Galaxy S8 s uhlopriečkou 5,8 a Galaxy S8+ 6,2 palcov vytvára Infinity displej v zaoblenom dizajne úplne hladký súvislý povrch bez tlačidiel a ostrých hrán. Výsledkom je nerušený zážitok z obrazu, ktorý vás úplne pohltí. Telefón tiež umožňuje pohodlný multitasking. Vďaka kompaktnému dizajnu je možné zariadenie Galaxy S8 pohodlne ovládať jednou rukou, pričom ochranné sklo CORNING Gorilla Glass 5 na prednej i zadnej strane je zárukou odolnosti a vysokej kvality.

Základy radu Galaxy

Okrem dizajnových inovácií pokračuje spoločnosť Samsung v tradícii špičkových technológií, ktoré majú užívatelia radi:

Prémiový fotoaparát: Samsung Galaxy S8 a S8+ sú vybavené 8Mpx predným fotoaparátom so svetelnosťou F1,7 a šikovným automatickým zaostrovaním a 12Mpx zadným fotoaparátom so svetelnosťou F1,7 a snímačom Dual Pixel, ktorý zaručuje maximálnu kvalitu snímok pri zhoršených svetelných podmienkach, ich vysokú ostrosť a dokonalejšie spracovanie.

Nekompromisný výkon: Výkon a konektivitu v zariadeniach Galaxy S8 a S8+ zabezpečuje vôbec prvý 10nm procesor. Telefóny sú tiež vybavené gigabit-ready technológiami LTE a Wi-Fi, ktoré dokážu podporovať prenos až 1Gb/s a ​​teda rýchle sťahovanie súborov bez ohľadu na ich veľkosť.

Prepracovaný systém zábavy: Ako prvé mobilné zariadenia sú Galaxy S8 a S8+ certifikované UHD Allianciou ako MOBILE HDR PREMIUM. Pri sledovaní programov presne sprostredkovávajú tak sýte farby a kontrast, ako ich filmoví tvorcovia zamýšľali. Okrem toho ponúkajú Galaxy S8 a S8+ o triedu vyššie herné zážitky vďaka realistickej špičkovej grafike a herný balík Game Pack, ktorý obsahuje najlepšie herné tituly vrátane niekoľkých titulov na platforme Vulkan API.

Svetový štandard z hľadiska mobilnej bezpečnosti: Samsung Galaxy S8 a S8+ sú postavené na platforme Samsung Knox, ktorá spĺňa bezpečnostné parametre obranného priemyslu. Okrem toho ponúknu Galaxy S8 a S8+ širokú škálu biometrických technológií, medzi inými čítačku odtlačkov prstov, snímač očnej dúhovky a rozpoznávanie tváre, takže si užívatelia môžu zvoliť spôsob biometrického zabezpečenia, ktorý im vyhovuje najlepšie.

Galaxy S8 a S8+ sú vybavené aj základnými funkciami a parametrami, ktoré sú u zákazníkov obľúbené:

  • Odolnosť proti vode a prachu triedy IP68.
  • Podpora MicroSD karty s kapacitou až 256GB.
  • Always-on displej.
  • Rýchle a bezdrôtové dobíjanie.

Nové spôsoby interakcie s vaším telefónom

Bixby je inteligentné rozhranie, vďaka ktorému užívatelia vyťažia zo svojich telefónov ešte viac. Pomocou nového tlačidla Bixby budete môcť pohodlne pristupovať na rozhranie Bixby a prechádzať služby a aplikácie jednoduchými hlasovými, dotykovými, vizuálnymi a textovými príkazmi. V prvej fáze budú hlasové funkcie rozhrania Bixby zahŕňať niekoľko prednastavených aplikácií a funkcií, medzi nimi fotoaparát, kontakty, galériu, správy a nastavenia; v blízkej budúcnosti je potom v pláne jeho rozšírenie na ďalšie aplikácie spoločnosti Samsung aj tretích poskytovateľov. Vďaka schopnosti kontextovej orientácie dokáže rozhranie Bixby svoju ponuku personalizovať na základe priebežných poznatkov o používateľových záujmoch, situáciách a lokalitách, v ktorých sa vyskytuje.

Viac ako telefón

Galaxy S8 a S8+ ponúkajú široké portfólio produktov a služieb, ktoré umocnia celkový dojem z týchto modelov v oblasti prémiových mobilných produktov a konektivity.

S Galaxy S8 a S8+ budú fungovať nové okuliare pre virtuálnu realitu Gear VR pomocou ovládača od spoločnosti Oculus. Ovládač umožní praktické ovládanie a navigáciu jednou rukou a lepšiu pohybovú interakciu pri pristupovaní k interaktívnemu obsahu virtuálnej reality.

Modely Galaxy S8 a S8+ bude tiež možné prepojiť s novou kamerou Gear 360, ktorá dokáže urobiť 360° video v 4K rozlíšení a fotografie v rozlíšení 15Mpx.

Dokovacia stanica Samsung DeX ponúka jedinečné riešenie, ktoré spolu s využitím výkonného procesora v Galaxy S8 a S8+ premení váš smartfón na stolný počítač a zaistí rovnaký komfort a bezpečnosť. S dokovacou stanicou Samsung DeX si môžu užívatelia jednoducho zobrazovať a upravovať dáta zo svojho telefónu, pričom ich práca bude rýchlejšia. Prepracované používateľské rozhranie systému Android je optimalizované pre využitie klávesnice a myši a obsahuje viac okien s meniteľnou veľkosťou, kontextové ponuky a stolnú verziu internetového prehliadača. Kľúčová spolupráca so spoločnosťami Microsoft a Adobe umožňuje kompatibilitu Samsung DeX s Microsoft Office a mobilnými aplikáciami spoločnosti Adobe. Stanica DeX poskytuje pracovníkom potrebnú konektivitu a je vybavená dvoma portami USB 2.0, portom Ethernet, rozhraním USB typu C s napájaním a chladiacim ventilátorom. Na slovenskom trhu bude v predaji od 28. apríla 2017 za odporúčanú maloobchodnú cenu 149,90€.

Okrem toho, v situácii, kedy na trh vstupuje čoraz viac IoT zariadení a pripájajú sa k čoraz zložitejšej sieti, uľahčuje ovládanie telefónu aplikácia Samsung Connect. Vďaka nej môžu užívatelia ľahko aktivovať IoT zariadenie prostredníctvom rýchleho procesu konfigurácie v troch krokoch a ovládať všetky pripojené prístroje jednou integrovanou aplikáciou.

Balenie obsahuje ako príslušenstvo nové slúchadlá AKG od spoločnosti Harman, ktoré zabezpečujú neprekonateľnú kvalitu zvuku. Tieto slúchadlá majú praktické hybridné uchytenie do uší pre lepšie potlačenie hluku a sú vyrábané z kovolátkového materiálu odolného proti zamotaniu.

Dostupnosť

Samsung Galaxy S8 sa začne na Slovensku predávať 28. apríla 2017 za odporúčanú maloobchodnú cenu 799€, model Galaxy S8+ za 899€. Telefón si je už možné predobjednať u vybraných predajcov do 19. apríla 2017. Zákazník, ktorý si telefón predobjedná tak dostane možnosť získať ho až o 8 dní skôr ako v bežnom predaji.

Prístroj bude možné kúpiť v širokej palete farieb vrátane Midnight Black, Orchid Gray, Arctic Silver a Coral Blue. Coral Blue verzia bude na Slovensku dostupná od 1. mája 2017 exkluzívne iba u operátora Orange Slovensko.

Technické špecifikácie
 Galaxy S8Galaxy S8+
Operačný systém Android 7.0 Nougat
Rozmery 148,9 x 68,1 x 8mm / 155g 159,5 x 73,4 x 8,1mm / 173g
Procesor Osemjadrový (4x 2,3GHz + 4x 1,7GHz), 64bitový, 10nm
Osemjadrový (4x 2,35GHz + 4x 1,9GHz), 64bitový, 10nm
Pamäť 4GB RAM (LPDDR4), 64GB (UFS 2.1)
Displej 5,8" QuadHD+ (2960 x 1440), 570ppi 6,2" QuadHD+ (2960 x 1440), 529ppi
Fotoaparát Vzadu: Dual Pixel 12Mpx OIS (F1,7), Vpredu 8Mpx AF (F1,7)
Batéria 3000mAh 3500mAh
Platby NFC, MST
Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 / 5GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024 QAM

Bluetooth 5.0 (LE až 2Mbps), ANT+, USB typ C, NFC

Lokalizácia (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

Senzory

Akcelerometer, barometer, čítačka odtlačkov prstov, gyroskop,

geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor tepu, senzor priblíženia,

RGB svetelný senzor, snímač očnej dúhovky, snímač tlaku

Zdroj: Samsung

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk