Alcatel A3 XL: väčší displej je lepší

Alcatel A3 XL: väčší displej je lepší

TCL Communication začalo v Česku a na Sovensku predávať smartfón Alcatel A3 XL, ktorý vďaka veľkému 6" IPS displeju s vysokým rozlíšením spája výhody telefónu a tabletu.

Charakteristickým znakom chytrého telefónu Alcatel A3 XL z novej produktovej rady "A" je obrí, plne laminovaný 6" IPS HD displej s jasným obrazom a vernými farbami, umožňujúci pohodlné sledovanie videí, hranie hier, prezeranie webu či zábavu na sociálnych sieťach. Telefón zaujme aj štíhlym dizajnom a textúrovaným zadným krytom, vďaka ktorému sa pohodlne drží. Dômyselný detail predstavuje aj zapínacie tlačidlo s jemnou textúrou, ktorá uľahčí jeho ovládanie.

Nechýba výkon ani chytrá čítačka odtlačkov

Srdcom modelu A3 XL je štvorjadrový procesor, ktorý v kombinácii s 2 GB operačnej pamäte a najnovším operačným systémom Android 7.0 Nougat ponúka dostatok výkonu pre prácu i zábavu. Nechýbajú sloty na dve SIM karty ani chytrá čítačka odtlačkov prstov. Tá zvládne nielen odomknúť smartfón jediným dotykom, ale umožní aj prijímať hovory, fotiť selfie, šifrovať dokumenty a rýchlo pristupovať k až piatim prednastaveným aplikáciám.

Vnútornú 16GB pamäť môžete rozšíriť o MicroSD kartu s kapacitou až 128 GB, takže je k dispozícii dostatok miesta pre ukladanie fotografií, videí či obľúbenej hudby. Kvalitu audiozážitkov zaisťuje reproduktor s jasným zvukom vylepšený technológiou Arkamys.

Fotenie s filtrami

Hlavný fotoaparát smartfónu Alcatel A3 XL ponúka snímač s rozlíšením 8 Mpx. Ten dokáže pomocou interpolácie vylepšiť snímky až do kvality 13 Mpx. Predný 5Mpx fotoaparát s bleskom vytvorí s interpoláciou snímky v rozlíšení až 8 Mpx. Aplikácia fotoaparátu obsahuje najrôznejšie filtre pre zachytenie originálnych fotiek alebo režim Okamžitá koláž, vďaka ktorej zložíte z vybraných momentiek v okamihu jedinečnú koláž vašich snímok. Selfie fotky možno vďaka presnej čítačke odtlačkov zaobstarať jediným dotykom prsta, pomocou aplikácie Face Beauty ich môžete vylepšiť alebo použiť napríklad živé filtre. Aplikácia Face Show umožní zo série selfíčok vytvoriť a okamžite zdieľať vydarené videoanimácie. Vo fotografiách si ľahko urobíte poriadok s aplikáciou Selfie Album.

Alcatel A3 XL kúpite za 4999 Kč, respektíve 189, 90 eur vrátane DPH. Na výber je buď biela varianta so strieborným rámikom a bielym predným panelom alebo šedý variant so strieborným rámikom a s čiernym predným panelom.

Zdroj: TCL

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk