ASUS uvádza do predaja ZenFone 3 Zoom

ASUS uvádza do predaja ZenFone 3 Zoom

 

ASUS uvádza do predaja ZenFone 3 Zoom, najtenší a najľahší 5,5-palcový smartfón s 5000 mAh batériou a duálnym fotoaparátom, ktorý umožňuje zhotovovať excelentné fotografie.

ZenFone 3 Zoom využíva inovatívny systém duálneho fotoaparátu, ktorý obsahuje dva 12 MP senzory. Hlavný fotoaparát má clonu f/1.7 a 25 mm širokouhlý objektív. Druhý senzor využíva 59 mm objektív, vďaka čomu sa môžu používatelia okamžite prepnúť na 2,3-násobný optický zoom a 12-násobný optický zoom.

Táto kombinácia zabezpečuje ostré zaostrenie objektov v ľubovoľnej vzdialenosti. ZenFone 3 Zoom je taktiež prvým smartfónom s fotoaparátom ASUS SuperPixel, ktorý umožňuje rýchlo zaostrovať a fotiť jasné fotografie aj v noci a v slabých svetelných podmienkach. Kombinácia exkluzívneho hardvéru spoločnosti ASUS a softvéru ponúka až 2,5-násobne vyššiu citlivosť na svetlo v porovnaní s telefónom Apple iPhone 7 Plus a až 10-násobnú v porovnaní s bežným smartfónom.

ZenFone 3 Zoom má batériu s kapacitou 5000 mAh, čo je oveľa viac v porovnaní s bežným smartfónom. V kombinácii s výkonným, avšak energeticky efektívnym procesorom Qualcomm Snapdragon 625, ponúka výdrž v standby režime až 42 dní a až 6,4 hodiny kontinuálneho nahrávania 4K UHD videa. ZenFone 3 Zoom takisto funguje aj ako vysokorýchlostná power banka pre nabíjanie ostatných zariadení. Aj napriek vysokej kapacite batérie má hrúbku kovového tela iba 7,9 mm a hmotnosť 170 gramov, vďaka čomu je ZenFone 3 Zoom najtenší a najľahší 5,5-palcový smartfón s 5000 mAh batériou.

Vyrobený pre excelentné fotografie

ZenFone 3 Zoom je smartfónom spoločnosti ASUS s doteraz najpokročilejším fotoaparátom. Obsahuje viacero nových funkcií, vďaka ktorým ponúka bezkonkurenčnú kvalitu fotiek. Medzi ne patrí:

  • Duálny fotoaparát — ZenFone 3 Zoom obsahuje nový fotoaparát ASUS SuperPixel pre bezkonkurenčnú fotografiu v slabých svetelných podmienkach a dedikovaný 12 MP senzor s 59 mm objektívom pre okamžitý 2,3-násobný optický zoom a 12-násobný digitálny zoom. Hlavný fotoaparát je ideálny pre fotenie objektov a makro fotografie zo vzdialenosti do 10 cm, optický zoom je excelentný pre fotenie vzdialených objektov. Hlavnou výhodou duálneho fotoaparátu s dvoma ohniskovými vzdialenosťami je schopnosť prepínať sa medzi dvoma fotoaparátmi a fotiť z rôznych perspektív.
  • ASUS SuperPixel Camera — ZenFone 3 Zoom ponúka vyššiu svetelnú citlivosť ako ostatné smartfóny. Je to vďaka fotoaparátu SuperPixel, ktorý pozostáva z troch základných komponentov:
    • Veľké, 1,4-mikrónové pixely — Väčšie pixely zvyšujú citlivosť fotoaparátu na svetlo a znižujú šum na výsledných fotografiách, najmä v slabom osvetlení. ZenFone 3 Zoom využíva senzor Sony IMX362 s pixelmi, ktorých veľkosť je 1.4 mikrónov (µm). Veľkosť senzora je 1/2,55 palca, je jedným z najväčších v rámci fotoaparátov v smartfónoch. ZenFone 3 Zoom je vďaka tomu ideálny pre fotenie pri slabom svetle.
    • Clona f/1,7 — Veľká clona umožňuje, aby na senzor dopadalo viac svetla v porovnaní s fotoaparátmi v bežných smartfónoch.
    • Technológia ASUS SuperPixel — Kombinácia nového fotoaparátu ASUS SuperPixel a softvérového spracovania obrazu, ktorý inteligentne nastavuje hodnotu ISO počas fotenia a odstraňuje šum v rámci post-processingu, zvyšuje svetelnú citlivosť až 4-násobne.
  • SuperPixel selfie fotky vo vysokom rozlíšení — ZenFone 3 Zoom je vybavený predným fotoaparátom s vysokým rozlíšením. Jeho základom je 13 MP senzor SONY IMX 214 s clonou f/2,0. Fotoaparát umožňuje zhotovovať selfie fotky vo vysokom rozlíšení a vďaka technológii ASUS SuperPixel s až dvojnásobnou svetelnou citlivosťou. Takisto obsahuje nový režim „blesku displeja“, ktorý využíva obrazovku vo funkcii blesku pre osvetlenie scény.
  • Automatické zaostrenie ASUS 0.03s TriTech+ — ZenFone 3 Zoom ponúka vylepšenú technológiu automatického zaostrovania ASUS TriTech+. Tá kombinuje novú technológiu Dual Pixel PDAF, druhú generáciu laserového zaostrovania a automatické sledovanie objektov pre ultrarýchle zaostrenie v priebehu 0,03 sekundy — najrýchlejšie automatické zaostrovanie na svete.
  • Podpora formátu RAW — ZenFone 3 Zoom umožňuje fotografom ukladať fotografie vo formáte RAW a mať k dispozícii všetky dáta, ktoré pri fotení zaznamenal senzor. RAW formát je ideálny pre ďalšie úpravy v editačných programoch. Podpora formátu RAW bude dostupná s aktualizáciou na Android 7.0 Nougat.
  • Plnohodnotný manuálny režim — Tento režim umožňuje plnú kontrolu nastavení fotoaparátu v ZenFone 3 Zoom, vrátane nastavenie bielej, expozície, zaostrenia, hodnoty ISO a rýchlosti uzávierky od 1/50000 sekundy do 32 sekúnd. Používatelia si môžu takisto vybrať medzi použitím 25 mm fotoaparátu alebo 59 mm fotoaparátu s 2,3-násobným zoomom.
  • Nahrávanie 4K UHD videa s neustálym zaostrovaním — ZenFone 3 Zoom dokáže pri nahrávaní videa v rozlíšení 4K UHD neustále zaostrovať na sledovaný objekt.
  • Vlastnosti fotoaparátov ZenFone 3 — ZenFone 3 Zoom má vo výbave aj pokročilé fotografické vlastnosti, ktoré sú dostupné pre celú sériu smartfónov ZenFone 3:
    • 4-osová optická stabilizácia (OIS) a 3-osová elektronická stabilizácia (EIS), aby neboli fotky rozmazané a videá roztrasené 
    • Nahrávanie 4K UHD videa v rozlíšení 3840 x 2160
    • RGB senzor pre verné zaznamenávanie farieb 
    • Režim 48 MP Super Resolution, ktorý kombinuje štvoricu 12 MP fotiek pre vytvorenie fotografie so štvornásobnou jasnosťou, viac detailmi a menším šumom
    • Režim 3MP Enhanced Low Light pre zvýšenie svetelnej citlivosti až o 400 % 
    • 20 rôznych a unikátnych režimov fotenia

Nádherný displej

ZenFone 3 Zoom je vybavený 5,5-palcovým Full HD AMOLED displejom s vysokým jasom až do 500cd/m2 a farebným gamutom, ktorý pokrýva viac ako 100 % farebného priestoru NTSC. Takisto obsahuje filter modrého svetla. ZenFone 3 Zoom taktiež obsahuje odolné sklo Corning Gorilla Glass 5, ktoré je o 70 % odolnejšie voči poškodeniu počas pádu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Snímač odtlačkov prstov je umiestnený na zadnej strane.

Cena & Dostupnosť

ASUS ZenFone 3 Zoom je na našom trhu dostupný v čiernom prevedení s konečnou cenou 459 eur.

Zdroj: ASUS, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk