Alcatel U5 HD - ideálny prvý smartfón

Alcatel U5 HD - ideálny prvý smartfón

Novinka láka najmä HD displejom, dizajnom a zjednodušeným režimom.

Spoločnosť TCL Communication uvedie na český a slovenský trh model Alcatel U5 HD určený tým, ktorý si chcú zaobstarať svoj prvý smartfón. V tejto kategórii ponúka telefón 5" IPS displej s HD rozlíšením, Android 7 a 13MPx fotografie. Vďaka texturovanému zadnému krytu a kompaktným rozmerom sa telefón pohodlne drží a nešmýka sa v dlani.

HD displej v cenovo dostupnom telefóne

Alcatel U5 HD ponúka vďaka texturovanému tlačidlu napájania, matnému vzorkovanému zadnému krytu a zaoblenému dizajnu neotrelý vzhľad, ktorý dokáže zaujať.

Pre prezeraní fotiek a sledovaní videí na 5" IPS displeji ocenia začínajúci používatelia jemné HD rozlíšenie. Vďaka rýchlemu 4G (LTE) internetu a svižnému 4-jadrovému procesoru zvládne telefón bez problémov aj hranie online hier alebo streamovanie videí. Aplikácia Phone Guard optimalizuje využitie operačnej pamäti a podľa potreby buď pridáva výkon alebo naopak šetrí batériu.

Tým, ktorí si potrpia na čo najjednoduchšie ovládanie telefónu je určený režim Easy Mode. Ten zobrazí na displeji zjednodušené menu a umožní rýchly prístup k základným aplikáciám. Užitočná je aj funkcia Smart Screen Capture pre zachytenie snímku obrazovky a jeho okamžitú úpravu bez nutnosti prepínať do ďalších aplikácií.

Selfie aplikácia

Alcatel U5 HD je vybavený 5MPx prednou kamerou s bleskom a hlavným 8MPx fotoaparátom, ktorý dokáže pomocou interpolácie zaznamenať až 13MPx snímky. K dispozícii sú aj zábavné efekty a živé filtre vďaka aplikácii Face Mask, ktorá dokáže aj meniť hlas používateľa. S aplikáciou Face Show vytvoríte zo svojich selfie videoanimáciu, pridáte hudbu na pozadí alebo zvukové efekty a výtvory potom môžete zdieľať. Vo fotografiách si jednoducho urobíte poriadok s aplikáciou Selfie Album a nechýba ani aplikácia Instant Collage, vďaka ktorej ľahko zložíte z vašich momentiek originálnu koláž.

Alcatel U5 HD sa v ČR a SR začne predávať už tento mesiac za 109,99€, resp. 2799Kč vrátane DPH.

Technické špecifikácie
Procesor MediaTek MT6737 (4x 1,25GHz Cortex-A53)
Pamäť 1GB RAM, 8GB ROM, až 128GB microSD
Displej 5" HD (1280 x 720px), IPS, 5-bodový
Konektivita 802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 4.2, GPS, MicroUSB 2.0
Fotoaparáty

Hlavný: 8MPx, autofocus, LED blesk, HDR, el. stabilizácia obrazu

Predný: 5MPx, LED blesk, zorný uhol 84°

Batéria 2200mAh, doba nabíjania: do 280 minút
Rozmery 142 x 71,5 x 8,95mm
Hmotnosť 135g
Zdroj: TCl Communication

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk