Alcatel na MWC 2018: kompletné portfólio smartfónov s displejmi 18: 9

Alcatel na MWC 2018: kompletné portfólio smartfónov s displejmi 18: 9

 

Alcatel svoje smartfóny na tento rok rozdelil do troch produktových radov - Alcatel 5, Alcatel 3 a Alcatel 1. Vybrané novinky obsahujú funkciu FaceKey, ktorá umožňuje odomykanie pomocou rozpoznania tváre. Alcatel sa tiež v Barcelone zaviazal poskytovať u nových produktov pravidelné bezpečnostné aktualizácie systému Android aspoň raz za štvrťrok.

S novými Alcatel FullView displejmi s pomerom strán 18: 9 získajú užívatelia väčšie obrazovky, ktoré im ponúknu viac priestoru pri surfovaní na internete, prezeranie sociálnych sietí, sledovanie obľúbených filmov či hranie hier. Nový formát displejov navyše umožnil zmenšiť šírku telefónov, takže každé zariadenie má v porovnaní so smartfónmi s rovnakou veľkosťou displeja kompaktnejšie rozmery a lepšie padne do ruky.

RAD ALCATEL 5

Alcatel 5 je vybavený bezrámčekovým 5,7" FullView displejom s pomerom strán 18: 9. Ponúkne prémiový dizajn, výkonný osemjadrový procesor a nechýba predný duálny fotoaparát so širokouhlým záberom 120° a LED bleskom. Predná kamera dokáže zachytiť trikrát väčší záber ako štandardné selfie kamery, takže je vhodná pre skupinové zábery. Fotoaparát navyše automaticky prepína z normálneho do širokouhlého režimu, ak v zábere rozpozná viac ako dve tváre.

Súčasťou Alcatelu 5 je aj sada intuitívnych nástrojov pre úpravu fotografií nazvaná Sociálny režim (Social Mode). Pomocou funkcie Social Square si užívateľ môže skontrolovať nedávno vytvorené fotografie v jednej polovici obrazovky, zatiaľ čo hľadáčik fotoaparátu je ďalej aktívny v jej druhej polovici. To umožňuje prezerať si fotky ihneď po ich obstaraní a zároveň pokračovať vo fotení. Funkcia Instant Collage dokáže vytvárať koláže z tých najvydarenejších snímok v rôznych aranžmánoch. Funkcia Photo Booth zase umožní zachytiť štyri po sebe idúce fotky rýchlosťou jeden snímok za sekundu a potom ich zdieľať.

Alcatel 5 disponuje tiež bezpečnostnú technológiu FaceKey, ktorá podobne ako snímač odtlačkov prstov umožňuje prístup do telefónu bez zadania hesla alebo PINu. V tomto prípade však ide o rozpoznanie tváre. K odomknutiu telefónu teda stačí len pozrieť sa na obrazovku. Celý proces trvá necelú pol sekundu a počas tejto krátkej chvíle technológia overí viac ako 100 bodov tváre užívateľa, aby bola zaistená čo najvyššia bezpečnosť užívateľov.

V telefóne nechýba ani klasický snímač odtlačkov prstov, ktorý je pohodlne dostupný na jeho zadnej strane. Čítačka odtlačkov zároveň slúži aj ako rýchla spúšť selfie kamery a pre uzamknutie citlivých dát v telefóne v súkromnom režime. Čítačka je tiež programovateľná a umožnuje každým prstom spustiť inú aplikáciu alebo službu, takže ju možno využiť na prístup k často používaným aplikáciám.

Alcatel 5 je k dispozícii vo farebných prevedeniach Metallic Black a Metallic Gold. V českých a slovenských obchodoch sa objaví už v marci za čiastku 5990 Kč, resp 229,99 euro s DPH.

RAD ALCATEL 3

Taktiež rada 3 prináša zaujímavé parametre vrátane Alcatel FullView displejov s pomerom strán 18: 9, SmartCam fotoaparátov a zabezpečenie pomocou funkcie FaceKey a snímačov odtlačkov prstov. Dizajn celej rady je charakteristický zmyselnými krivkami sa zahnutým 2.5D sklom a oblými chrbtom, čo prispieva k tomu, že telefóny sa aj napriek veľkým obrazovkám pohodlne držia v ruke.

Alcatel 3 je vybavený 5,5" IPS displejom s HD+ rozlíšením vo veľmi kompaktnom formáte. Smartfón zaujme elegantným lesklým telom. Dostupný bude v Českej republike a na Slovensku v máji v dvoch farebných prevedeniach - lesklo modrý s čiernym rámčekom okolo displeja a lesklo zlatý s bielym rámčekom za cenu 3490 Kč, resp. 149,99 euro s DPH.

Alcatel 3X ponúkne väčší 5,7" IPS displej s rozlíšením HD+, viac pamäte a širokouhlý duálny zadný fotoaparát; to všetko za čiastku 4490 Kč, resp. 179,99 euro s DPH. V Českej republike a na Slovensku bude v predaji od mája v metalicky čiernom a modrom farebnom prevedení.

Alcatel 3V disponuje veľkým 6" IPS displejom s Full HD+ rozlíšením (2160 x 1080) a tiež duálnym zadným fotoaparátom. Predávať sa začne v marci za 4990 Kč, resp. 199,99 euro s DPH v lesklo modrom prevedení.

RAD ALCATEL 1

Cenovo najdostupnejšími smartfónmi z nového portfólia Alcatelu sú modely radu 1. Tie sú dôkazom, že aj smartphony pre menej náročných zákazníkov môžu mať pekný dizajn, kvalitné displeje, dostatok výkonu alebo solídne fotoaparáty za dostupnú cenu.
 
Alcatel 1X je vôbec prvým smartfónom s displejom 18: 9 za cenu pod 100 euro (2500 Kč). Ponúka semišový povrch zadného krytu a displej s uhlopriečkou 5,3" s pomerom strán 18: 9. Hlavný fotoaparát dokáže robiť až 13Mpx snímky. Zároveň pôjde o jeden z prvých smartfónov s operačným systémom Android 8.0 Oreo Go Edition.

Zdroj: Alcatel

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk