Playeruknown's Battlegrounds na mobily je tu. Zadarmo!

Playeruknown's Battlegrounds na mobily je tu. Zadarmo!

Battle Royale hra, ktorá tento štýl spopularizovala prichádza na Android a iOS.

Playeruknown's Battlegrounds alebo len PUBG pozná každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o herný priemysel. Tento velikán teraz prišiel aj na mobilné platformy. Tak ako klasická verzia, aj táto je postavená na UE4 (Unreal Engine 4), a tak dokáže byť veľmi podobná či už PC alebo Xboxovej verzii, čo sa týka hrateľnosti. Všetko, čo nájdete na ostatných platformách je aj tu, teda až na "novú" púštnu mapu. Na mobiloch má hru na starosti PUBG štúdio Tencent Games. Na to, že je to zadarmo, nevidno žiadne náznaky F2P (free to play) modelu, no musím podotknúť, že hra je zatiaľ len v Bete. Získavanie meny funguje tak isto ako v originálnej verzii.

 

Hru si môžete stiahnuť z Google Play (700MB), alebo App Store (890MB) už teraz a to bez akejkoľvek pozvánky. Týmto PUBG zatiaľ celkom silno konkuruje mobilnému Fortnitu. Ten je zatiaľ len pre iOS a má aj náročnejšie požiadavky, ktorými sú iPhone 6S/SE a vyššie. Mobilnému PUBG stačí iPhone 5S a v prípade Androidu vám stačí aspoň Android 5.1.1 a aspoň 2GB RAM. Hru som bol schopný rozbehnúť na Androidovej vlajkovej lodi až z 2014 a tak si myslím, že všetko novšie ako 2 roky pôjde úplne v pohode. Oficiálne je podporovaných viac ako 500 Android zariadení a pribúdať budú ďalšie.

 

Po zapnutí hry odporúčam v menu vľavo hore (viď. obrázok) prepnúť server na európsky, keďže hra bola automaticky nastavená na Severnú Ameriku. Zároveň budete hrať prvé hry pravdepodobne proti botom, a hra ich k vám pridelí taktiež pri nízkom počte hráčov, aby sa naplnil server. Po hrateľnosti, ktorá je zvládnutá na 1, dokonca si myslím, že si autori brali aj pomoc od klonov PUBG, ktorí ovládanie vyladili za nich. Jediná vec, ktorú by som vytkol je ozvučenie, keďže ani so slúchadlami som nedokázal odhadnúť pozíciu strieľajúceho nepriateľa, pokým ma netrafil. Celkovo by som túto hru zatiaľ ohodnotil na výbornú, už len treba dúfať, že ju časom prichádzajúce mikrotransakcie nepokazia.

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk