Fortnite si na Androide zahráme už toto leto

Fortnite si na Androide zahráme už toto leto

 

Hoci na iOS hráčov baví Fortnite už od apríla, Android v tomto smere zaostáva. Čoskoro sa to ale zmení.

Podľa najnovších správ sa Android verzie Fortnite dočkáme už toto leto. Presný dátum zatiaľ nie je známy, viac info bude zverejnených neskôr.

Zároveň vývojári predstavili zopár zmien, ktoré do mobilnej verzie chystajú a niektoré z nich sú dostupné na iOS už teraz.

Hoci je Fortnite na mobile rovnaká hra ako na PC, musí prejsť určitými zmenami, aby sa dala na malých obrazovkách hrať. HUD pritom patrí medzi tie najdôležitejšie. Hráči dostali možnosť upraviť si jednotlivé prvky HUD a presunúť ich na obrazovke podľa potreby.

Jednou z najviac žiadaných vecí od hráčov bola lepšia kontrola voice chatu na mobiloch. Po novom budú môcť hráči stíšiť svoj mikrofón alebo mikrofón všetkých ostatných hráčov jedným tlačítkom, ktoré bude na obrazovke. Rovnako jednoducho sa bude dať otvoriť aj menu so všetkými možnosťami komunikácie.

Popri tom vývojári pracujú na zlepšení ovládania mobilnej verzie. V rámci toho bude upravený Autorun a pridané lepšie možnosti, ako strieľať zo zbrane. Jedným z najväčších problémov mobilnej hry je aj stabilita a celková plynulosť hry. Odstránenie týchto problémov má pre vývojárov vysokú prioritu a momentálne pracujú na úpravách herného kódu, čím by sa mala zvýšiť kvalita herného zážitku. Zároveň ale Epic Games žiadajú hráčov, aby v prípade akýchkoľvek problémov s hrou použili tlačítko Feedback, ktoré sa nachádza priamo v hre.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk