HTC U12+ - Smartfón, ktorý zaujme predovšetkým absenciou prvkov

HTC U12+ - Smartfón, ktorý zaujme predovšetkým absenciou prvkov

HTC dnes predstavilo novú vlajkovú loď U12+, ktorá nepodľahla novodobému trendu výrezov displeja a zároveň sa nebála inovovať odstránením klasických mechanických tlačidiel v hranách konštrukcie.

HTC už pri predchádzajúcich modeloch prinieslo technológiu Edge Sense, ktorá umožňovala stlačením hrán smartfónu vyvolať namapovanú funkciu. S modelom U12+ prichádza druhá verzia, ktorá je natoľko pokročilá, že sa smartfón zaobišiel bez klasických mechanických tlačidiel. V hranách sa nachádzajú len označené miesta citlivé na tlak, ktoré rozoznajú dlhé a krátke stlačenie alebo poklepanie. Edge Sense 2 zároveň rozpozná v akej polohe držíte smartfón a nespolieha sa tak na akcelerometer, ktorý najmä pri čítaní správ v posteli spôsoboval rotáciu displeja.

HTC v posledných rokoch zaostávalo kvalitou fotoaprátu za konkurenciou, no zdá sa, že vďaka skúsenostiam nabratým pri výrobe smartfónov Google Pixel je tomu koniec. V hodnotení DxOMark získal 103 bodov a okupuje tak pomyselný trón najlepšieho smartfónu s duálnym fotoaparátom. Zaostrovanie kombinuje celočipové PDAF a laserové, čo celý proces zrýchľuje Čo sa záznamu videa týka, ten je možný stabilizovať v 4K rozlíšení pri 60 snímkoch za sekundu a nechýba ani slow-motion video pri 240fps vo FullHD rozlíšení. Dvojica 8Mpx kamier sa nachádza aj na prednej stene a podporuje odmykanie smartfónu skenom tváre.

O výkon sa stará "evergreen" súčasných vlajkových lodí Snapdragon 845, ktorý pozostáva z osemjadrového procesoru a grafického akcelerátoru Adreno 630, v kombinácií so 6GB operačnej pamäte. Interná pamäť s kapacitou 64GB je rozšíriteľná pomocou pamäťových kariet microSD. Vylepšenia sa dočkali aj reproduktory BoomSound, ktoré sú hlasnejšie a ich zvukový prednes presnejší vďaka využitiu konštrukcie ako ozvučnice. Bezdrôtový prenos zvuku pomocou Bluetooth 5.0 podporuje aj štandard AptX HD.

Prednej stene dominuje 6-palcový SuperLCD displej s quadHD rozlíšením a pomerom strán 18:9. Ako sme v úvode spomenuli, HTC nepodľahlo trendu výrezov a na kráse mu to rozhodne neuberá, skôr opak je pravdou. Android vo verzii 8.0 je doplnený o grafickú nadstavbu HTC Sense.

K dispozícii budú tri variácie - Traslucent Blue, Fire Red a Ceramic Black. Prvá zmeniená ponúkne aj pohľad do útrob smartfónu vďaka priehľadnej zadnej stene. HTC U12+ je možné predobjednať už dnes za štartovaciu cenu 799 Eur. Ak ste členom HTC Clubu máte možnosť využiť 10% zľavu a novinku získať za 719 Eur.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk