Land Rover Explore - Nový kráľ odolného dizajnu predstavený

Land Rover Explore - Nový kráľ odolného dizajnu predstavený

 

Odolný, alebo štýlový? Veľký displej, alebo veľkú kapacitu batérie? Výkonný hardvér, alebo výkon, ktorý podrží aj v tých najnáročnejších situáciách? To boli otázky, ktoré si doteraz muselo pokladať množstvo aktívnych ľudí s láskou ku prírode a vysokými nárokmi pri výbere smartfónov. Na trhu sa ale objavilo zariadenie, ktoré plánuje ponúknuť to najlepšie z oboch svetov a prináša ho spoločnosť, ktorá si už stihla získať srdcia náročných používateľov so značkou Caterpillar.

Anglická spoločnosť Bullit Group vznikla v roku 2009 so snahou poskytnúť záujemcom produkty s prémiovými vlastnosťami, či už zvýšenou odolnosťou ako v prípade Caterpillar a JCB telefónov, alebo dizajnom a vysokou kvalitou pri doplnkoch pre značku Ted Baker a audio zariadeniach Ministry of Sound.

Svety dizajnu a odolnosti sa rozhodli spojiť novou radou smartfónov licencovaných pod značkou Land Rover a ponúknuť tak vysoko odolný produkt, ktorý sa nezľakne snehu, tepla, či dlhého používania, no za ktorý by sa ale nehanbil ani ten najnáročnejší manažér.

Na Bratislavskej pláži pod UFOm, samozrejme v spoločnosti dvoch nových vozidiel Land Rover Discovery, ktorých dizajnom sa samotné zariadenie viditeľne inšpirovalo, bol predstavený Land Rover Explore.

Základom smartfónu je odolné telo s certifikáciou IP68, ktoré si bez problémov poradí s vodou (aj slanou) a prachom, pádom z 1.2 metra, mrazom, teplom aj veľkým výkyvom. O zobrazovanie informácií sa stará 5 palcový TFT FHD displej chránený Corning Gorilla Glass 5 s optimalizáciou na outdoorové použitie, vďaka čomu sa dá ovládať aj v rukaviciach, či s mokrými prstami. Po stránke výkonu poteší 10 jadrový procesor MTK Helio X27 v spojení s 4GB RAM a 64 GB úložného priestoru rozšíriteľného cez MicroSD karty. Veľký úložný priestor sa určite hodí na ukladanie fotiek zo zadnej 16 MPx a prednej 8 MPx kamery, ktoré sa síce nepriblížia ku kvalite samostatných fotoaparátov, no na odolný telefón príjemne prekvapili. A celý tento balík poháňa 4000 mAh batéria, ktorá je ďalej rozšíriteľná vďaka šikovnému systému modulov.

Po stránke softvéru beží Explore na operačnom systéme Android Nougat 7.1.1, no už čoskoro by sa mal dočkať aktualizácie na Android 8 - Oreo. Priamo v systéme sa nachádza viacero vylepšení, ktoré zjednodušia, alebo zlepšia používanie, ako napríklad zabudovaný nočný režim s červenými filtrom, vďaka čomu sa už používatelia nenechajú oslepiť pri používaní v noci. Taktiež je veľmi zaujímavá podpora prémiového topografického mapovania využívajúce rozšírenú realitu Skyline od spoločnosti ViewRanger a presné GPS zabudované v prídavnej batérií.

Land Rover Explore sa totiž inšpiroval smartfónmi, ktorých schopnosti a vlastnosti sa dajú jednoducho vylepšiť pripojením samostatných modulov, ktoré sa na zadnú stranu smartfónu pripájajú jednoducho vďaka magnetickému systému a pripraveným drážkam. Momentálne je v ponuke takzvaný “Adventure Pack”, teda balík pre dobrodružstvo, zahŕňajúci prídavnú batériu s kapacitou 3620 mAh a doplnkovú GPS anténu ktorá je oveľa presnejšia ako na zbytku prémiových smartfónov. Tento balík tiež obsahuje plastové puzdro, ktoré šikovne ukryje smartfón spolu s batériou, a pripojiteľnú antikorovú karabínku, vďaka ktorej sa dá smartfón jednoducho zavesiť, alebo bezpečne pripevniť. Pridaná batéria s GPS anténou síce zo zariadenia robia vcelku rozmernú "tehlu", no výhodou odpojiteľných modulov je možnosť pri bežnej práci používať zariadenie v základnej konfigurácií, kedy sa hrúbkou príliš od bežných mobilov a v prípade potreby modul pripojiť.

Okrem toho budú dostupné aj doplnky pre použitie na bicykloch, či pri iných športoch, obsahujúce tenšie plastové puzdro a špeciálne úchyty.

Land Rover Explore je už dostupný v slovenských obchodoch a exkluzívne u operátora Telekom za cenu 649 €. Súčasťou balenia je zadarmo aj spomínaný Adventure Pack v hodnote 150 €.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk