ASUS uvádza do predaja úplne nový ZenFone 5

ASUS uvádza do predaja úplne nový ZenFone 5

 

Doteraz najinteligentnejší ZenFone disponuje bezrámikovým dizajnom, duálnym fotoaparátom a silou umelej inteligencie.

ASUS oznámil spustenie predaja úplne nového smartfónu ZenFone 5 na Slovensku. Telefón disponuje 6,2-palcovým displejom, duálnym fotoaparátom a prvýkrát v histórii rad ZenFone vyniká aj umelou inteligenciou. ZenFone 5 prináša revolúciu mobilnej fotografie a ponúka používateľom jednoduchší a inteligentnejší spôsob, ako zachytiť a zdieľať každý moment.

Inteligentný fotoaparát

ZenFone 5 využíva inteligentný duálny fotoaparát so senzorom Sony IMX363, veľkými 1.4µm pixelmi a svetlou f/1.8 šošovkou zo šiestich elementov, ktorá zachytáva až 5X-jasnejšie a čistejšie fotky pri slabom svetle. 120° širokouhlý sekundárny fotoaparát má dvakrát širšie zorné pole ako tradičný fotoaparát v smartfóne, čo umožňuje zachytiť väčšiu časť krajiny alebo viac ľudí na fotografii. Fotoaparát využíva aj pokročilé algoritmy umelej inteligencie a spracovanie veľkého množstva dát, takže sa neustále zlepšuje. Špeciálne režimy umelej inteligencie sa učia a prispôsobujú pre zachytenie perfektnej fotografie pri každom stlačení spúšte.

  • Inteligentné rozpoznanie scény: Funkcia Inteligentné rozpoznanie scény automaticky analyzuje scénu a prispôsobuje nastavenie fotoaparátu jednej zo 16 scén. ZenFone 5 dokáže rozoznať všetko od západu slnka až po fotky domácich miláčikov.
  • Inteligentné učenie: Funkcia Inteligentné učenie umožní používateľom, aby naučili ZenFone 5, aký štýl fotiek preferujú. Nastavenie fotoaparátu sa podľa toho následne automaticky upraví.
  • Portrét: ZenFone 5 umožňuje tvoriť profesionálne vyzerajúce portrétové fotografie či fotky objektov zblízka. Funkcia Portrét využíva umelú inteligenciu a oba fotoaparáty pre dosiahnutie najlepšej výslednej fotky s rozmazaným pozadím.
  • Skrášlenie: ZenFone 5 tiež dokáže analyzovať 365 bodov tváre a aplikovať prispôsobené skrášlenie. Funguje to v reálnom čase a na ľubovoľnej tvári, dokonca aj počas živého vysielania videa.
  • Manuálny režim: ZenFone 5 ponúka aj manuálny režim Pro pre plnú kontrolu nad nastaveniami fotoaparátu, ako je nastavenie bielej, expozícia, zaostrenie, ISO a rýchlosť uzávierky od 1/10000 do 32 sekúnd. ZenFone 5 v tomto režime umožňuje fotenie do formátu RAW.

Inteligentný výkon

ZenFone 5 poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 636 Mobile Platform a 4 GB RAM, ktorý ponúka o 40 % vyšší výkon procesora a o 10 % vyšší grafický výkon ako Snapdragon 630 Mobile pri zachovaní výbornej výdrže na jedno nabitie. ZenFone 5 obsahuje plnú výbavu funkcií, ktoré využívajú umelú inteligenciu. ASUS AI Boost okamžite prispôsobí výkon pre hry či náročné aplikácie, pričom chladenie zabezpečujú štyri uhlíkové plochy s hrúbkou iba 0,06 mm. ZenFone 5 tiež disponuje 3300mAh batériou s technológiou rýchleho nabíjania ASUS BoostMaster. Ďalšia technológia, Inteligentné nabíjanie, maximalizuje životnosť batérie tým, že dynamicky prispôsobuje výkon nabíjania podľa zvyklostí používateľa. ZenFone 5 umožňuje používanie dvoch SIM kariet súbežne v režime 4G LTE SIM s podporou aktívneho standby režimu a Dual VoLTE (DSDV).

Bezrámikový displej

ZenFone 5 disponuje 6,2-palcovým displejom, avšak vďaka bezrámikovému dizajnu je rovnako veľký ako väčšina štandardných 5,5-palcových telefónov. Obrazovka ponúka rozlíšenie Full HD+, 90 % podiel obrazovky k telu a zakrivené 2,5D sklo. Displej tiež podporuje farebný priestor DCI-P3 pre lepšiu saturáciu a živú reprodukciu obrázkov. Inteligentný displej smartfónu využíva senzory pre automatické prispôsobenie teploty farieb v reálnom čase podľa okolitého osvetlenia. Technológia Inteligentne zapnutá obrazovka zabezpečuje, že obrazovka sa nevypne, pokiaľ sa na ňu používateľ díva.

Pohlcujúci zvuk

ZenFone 5 je vybavený dvojicou päť-magnetových stereo reproduktorov pre hlboký a bohatý stereo zvuk. Tiež podporuje prehrávanie Hi-Res Audio súborov so vzorkovacou frekvenciou až do 24-bit/192KHz ako aj 7.1-kanálový virtuálny priestorový zvuk DTS Headphone:X a obsahuje pribalené prémiové slúchadlá.

Všadeprítomná inteligencia

Zážitok z používania smartfónu ZenFone 5 vylepšuje umelá inteligencia – telefón je možné rýchlo odomknúť tvárou alebo v priebehu 0,3 sekundy pomocou zadného snímača odtlačkov prstov. Zabudovaný NFC čip tiež umožňuje platenie cez Google Pay. Funkcia Zvonenie umelej inteligencie šikovne prispôsobuje hlasitosť zvonenia podľa okolitého hluku, takže telefón budete počuť aj v hlučnom prostredí a nebude zbytočne budiť ľudí v strede noci. Novinkou je aj ZeniMoji. Táto funkcia umožňuje rozanimovať rozkošných avatarov pomocou hlasu, mimiky tváre a pohybom hlavy. ZeniMoji avatar je možné využiť aj vo video komunikácii a v živých video prenosoch.

CENA & DOSTUPNOSŤ

ASUS ZenFone 5 (ZE620KL) je na Slovensku v predaji za cenu 399 eur.

Technické špecifikácie:

ASUS ZenFone 5 (ZE620KL)

 

Farby

Midnight Blue, Meteor Silver

Dizajn

Predné a zadné zaoblené 2.5D sklo

90% podiel obrazovky k telu

Hmotnosť 155g

Displej

Bezrámikový displej s pomerom strán 19:9

6.2" Full HD+ IPS displej

Kapacitný dotykový panel s podporou súbežného dotyku v 10 bodoch (podpora technológie Glove Touch)

Filter modrého svetla

CPU

Qualcomm Snapdragon 636 Mobile Platform, 14nm, 64-bit štvorjadrový procesor

GPU

Qualcomm Adreno 509

RAM/ROM

eMCP 4GB RAM / 64GB ROM

Hlavný zadný fotoaparát

12MP Sony IMX363 obrazový senzor

Auto (s režimami nočné HDR a Portrét)

f/1.8

83° zorné pole

24mm ohnisková vzdialenosť

LED blesk s jemným svetlom

Inteligentné rozpoznanie scény s rozpoznaním 16 scén

Inteligentné učenie

Okamžité prepínanie fotoaparátov

Sekundárny zadný fotoaparát

120° širokouhlý fotoaparát

6p šošovka

2X-širšie zorné pole

12mm ohnisková vzdialenosť

Predný fotoaparát

8MP

f/2.0

84° zorné pole

24mm ohnisková vzdialenosť

Okamžité prepínanie fotoaparátov

PixelMaster režimy: Auto (s funkciami slabé svetlo a HDR), Skrášlenie, Portrét

Odomykanie tvárou

Záznam videa

4K UHD (3840 × 2160) pri 60fps pre hlavný zadný fotoaparát

1080p Full HD pri 30 / 60fps

3-osová elektronická stabilizácia obrazu pre predný a zadný fotoaparát

Snímanie fotiek počas záznamu videa

Bezdrôtová konektivita

WLAN 802.11 a/b/g/n/ac

Bluetooth 5.0

Wi-Fi direct

NFC s Google Pay

Konektivita

USB Type-C

Zadný snímač odtlačkov prstov, odomknutie v priebehu 0,3 sekundy, podpora pre 5 prstov, 360° rozpoznanie odtlačku

SIM karty

Dual SIM & jedna MicroSD karta

Slot 1: 3G/4G Nano SIM karta

Slot 2: 3G/4G Nano SIM karta alebo microSD karta až do 2TB

Oba Nano SIM sloty podporujú GSM/GPRS/ EDGE, WCDMA/HSPA+/DC-HSPA+, FDD-LTE a TD-LTE DSDS. Oba Nano SIM sloty podporujú VoLTE 4G. Iba jeden slot môže využívať FDD-LTE a TD-LTE v jeden moment.

Navigácia

GPS, A-GPS, GLONASS, BDSS

Operačný systém

Android Oreo s novou nadstavbou ASUS ZenUI 5.0

Batéria

3300mAh s technológiami ASUS BoostMaster & Inteligentné nabíjanie

Audio

Duálne 5-magnetové reproduktory s duálnymi NXP zosilňovačmi

PMIC interné duálne zosilňovače

Duálne zabudované mikrofóny s technológiou ASUS Noise Reduction

Hi-Res Audio 192kHz/24-bit výstup a HRA-certifikované slúchadlá

DTS Headphone:X pre slúchadlá

Audio CODEC zabudovaný do PMIC

FM radio

AudioWizard+

Zdroj: ASUS, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk