Pokémon GO stále zarába milióny

Pokémon GO stále zarába milióny

 

Možno občas počujete vtipy o tom, ako je Pokémon GO mrtvá hra. Opak je ale pravdou.

Alebo lepšie povedané, ak mŕtva hra zarába denne milióny dolárov, byť po smrti nemôže byť také zlé.

Podľa najnovších informácií totiž od januára 2017 zarobilo Pokémon GO vyše 800 miliónov USD, celkové príjmy su tak za hranicou 1,8 miliárd USD. Podľa štatistík sú denné príjmy z hry 2 milióny USD, pričom 607 miliónov USD je z USA, 500 miliónov USD z Japonska a za nimi sú najviac výnosní hráči z Nemecka, Taiwanu a UK.

Hoci už nie je Pokémon GO na prvom mieste v rebríčku najlepšie zarábajúcich aplikácií, stále je v top 10. V júni sa umiestnila hra na 9. mieste s príjmami vo výške približne 70 miliónov USD.

Zdá sa tak, že Pokémon GO má napriek nárekom mnohých hráčov, ktorým sa mobilná hra nepáči, svetlú budúcnosť. Nedávno bola do hry pridaná aktualizácia, vďaka ktorej môžu hráči medzi sebou vymieňať Pokémonov a v rámci osláv výročia vydania hry je možné chytiť exkluzívneho Pikacha a Squirtla s okuliarmi. V budúcnosti by sme sa popri inom mali hráči dočkať aj možnosti zahrať si súboje proti iným hráčom, teda PVP herného režimu.

Okrem aktualizácií ale vývojári, respektíve vydavatelia, plánujú hru rozšíriť aj z pohľadu hernej základne. V spolupráci s čínskym telekomunikačným gigantom NetEase plánujú vydať hru v Číne, čo sa určite odzrkadlí na budúcich finančných správach o finančnej situácii Pokémon GO.

Spoločnosť Niantic sa dokonca rozhodla poskytnúť licenciu na ich herný engine, použitý v Pokémon GO, aj iným vývojárom a tak podobných hier bude časom iba pribúdať. To len upevňuje názor, že Pokémon GO sa navždy zapísalo do dejín mobilných hier.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk