Pozabudnutá JRPG séria Arc the Lad prichádza s novým dielom na mobilné telefóny

Pozabudnutá JRPG séria Arc the Lad prichádza s novým dielom na mobilné telefóny

 

Chlapec Arc žije!

O mobilných hrách vlastne ani nepíšeme, no ak ide o pokračovanie známej série, ktoré bude vydané hoci len na mobilné telefóny, vtedy zvyčajne urobíme výnimku. Najnovšou takou hrou je Arc the Lad R, nový diel obľúbenej taktickej RPG série Arc the Lad, ktorej päť dielov vyšlo na PlayStation a PlayStation 2. Čiže vskutku už poriadne dávno.

Arc the Lad R je novým dielom série vydaným po 13 rokoch (ako posledná časť vyšla Arc the Lad: End of Darkness na PS2), a keďže je séria stále obľúbená, okamžite to zaujalo všetkých fanúšikov JRPG. Ako ľadová sprcha ale následne pôsobila informácia, že hra má vyjsť na mobilné telefóny. Hra na mobilnom telefóne samozrejme nemusí byť automaticky zlá, no určitá opatrnosť tu na mieste je a veríme, že tým nikoho neurazíme.

Príbehovo má ísť o priame pokračovanie druhého dielu Arc the Lad II odohrávajúce sa 10 rokov po pôvodných udalostiach. Hrateľnosť ostane zachovaná a teda ponúkne hlboké taktické/strategické súboje obohatené rôznorodými schopnosťami postáv. Schopnosti budú môcť byť nadobúdané a vylepšené prostredníctvom tzv. Spirit Board a svoje postavy budeme môcť zamestnávať okrem iného aj vedľajšími aktivitami ako Aréna alebo Lovecký cech.

Kvalitatívne mala séria dosť viditeľný klesajúci charakter, pričom práve tie hry vydané na PS2 platia za najhoršie diely. Preto dúfame, že tento najnovší diel nebude len tým pomyselným klincom do truhy. Keď sme už svedkami jej vzrkiesenia, bola by škoda, keby okamžite hneď aj ľahla popolom.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk