Fanúšikovia sú nespokojní s Diablo Immortal a bojkotujú hru

Fanúšikovia sú nespokojní s Diablo Immortal a bojkotujú hru

 

Fanúšikovia: "R.I.P. Blizzard".

Včera zahájený BlizzCon vzbudil veľmi negatívne reakcie a to predovšetkým z tábora fanúšikov Diabla. Blizzard už predtým upozorňoval, že nemáme čakať Diablo 4, no mobilnú MMO Diablo hru by asi čakal málokto. Nový titul Diablo Immortal vyjde na iOS a Android a pracuje na ňom čínske štúdio NetEase. To už s Blizzardom párkrát spolupracovalo, hlavne pri uvádzaní ich hier na čínskom trhu.

NetEase je známe svojím prístupom k hrám. Tie sa na seba podobajú ako vajce vajcu, často doslova vykrádajú známe značky a sú prepchaté mikrotransakciami až do prasknutia. Nie je preto vôbec divné, že fanúšikovia reagujú ako reagujú. Nielenže ide o mobilnú hru ale rovno o hru, ktorú má na svedomí nechválne známe čínske štúdio. Prakticky okamžite sa objavili názory (link), že ide len o izometrický reskin ich hry Crusaders of Light, na ktorý len nalepili postavy z Diabla a súdiac podľa videa (link) tam isté podobnosti sú. Crusaders of Light je ale predsalen viac third-person hra, čiže podobnosť sa tam dá vidieť vlastne len vtedy, ak ju sami chcete vidieť.

Včera ohlásené Diablo Immortal doslova rozbilo internet. V negatívnom zmysle slova.

Ako reagujú hráči? Veľmi kruto. Ironicky ďakujú Blizzardu, teda Activisionu, že zabilo Diablo. Taktiež spoločnosť obviňujú z mazania komentov pod ich videami Diablo Immortal a dokonca poukazujú na to, že spoločnosť reuploadla to isté video už trikrát, len aby sa zbavila hrôzostrašných hodnotení. Gameplay video, ktoré sme vám predstavili včera, má momentálne pomer palcov hore a palcov dole cca 3.600 k 75.000 a CGI trailer pomer cca 5.700 k 166.000.

Zlatým klincom bola otázka hráča priamo na konferencii, či tá hra náhodou nie je neskorým prvoaprílovým vtipom. Zamestnanec Blizzardu na pódiu síce túto otázku ustál, no reakcia publika na tohto odvážneho hráča hovorí sama za seba.

Zdroj: YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk