Reakcia na Diablo Immortal odstrašila investorov a akcie Blizzardu sa prepadli

Reakcia na Diablo Immortal odstrašila investorov a akcie Blizzardu sa prepadli

 

Zdá sa, že spoločnosť sa posúva smerom k smartfónom.

Reakcie fanúšikov na Diablo Immortal boli... no určite nie také, aké si Blizzard predstavoval. Exkluzívne mobilná hra ohlásená na podujatí pre core fanúšikov spoločnosti znamená, že trailer je bombardovaný dislikami, spoločnosť je kritizovaná skalnými fanúšikmi a niektorí sa dokonca pýtajú, či to nie je prvoaprílový žart.

Zdá sa však, že hráči nie sú ako jediní nespokojní, pretože po oznámení hry a po celej kontroverzii, ktorá sa okolo nej vytvorila sa akcie spoločnosti Activision-Blizzard prepadli o 7% z 69$ za akciu na 64,34$ za akciu.

Analytická spoločnosť Cowen Group k tomuto dianiu pridala komentár, že Blizzard „výrazne podcenil to, ako budú fanúšikovia reagovať, čo môže byť dôsledkom toho, že už nie sú tak v kontakte so svojou komunitou, ako niekedy.“

Ďalšia analytická spoločnosť, Wedbush však predpokladá, že aj napriek kritike skalných fanúšikov bude Diablo Immortal obrovským úspechom a ročne prinesie firme viac ako 300 miliónov $. „Diablo Immortal privedie sériu k stovkám miliónov hráčov. Partnerstvo so spoločnosťou NetEase je signálom, že Blizzard hľadá úspech na východe, no aj na západe s hrou, ktorú ešte neskúšali. Očakávame, že spoločnosti Activision Blizzard sa podarí prekonať svojich konkurentov čo sa týka monetizácie hry, čo spôsobí obrovský nárast ich mobilného biznisu.“

Čo z toho vyplýva? Že výpadok core fanúšikov pravdepodobne nahradia noví fanúšikovia, ktorí sa k sérii dostanú cez smartfóny. Každopádne, Blizzard bude mať svoje peniaze.

Zdroj: wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk