Študentská asociácia žiada ban pre PUBG: „Je horší ako závislosť na drogách!“

Študentská asociácia žiada ban pre PUBG: „Je horší ako závislosť na drogách!“

 

Boj proti populárnym hrám pokračuje.

V posledných mesiacoch sú extrémne populárne Battle Royale hry PlayerUnknown’s Battlegrounds a Fortnite obviňované z mnohých vecí. V Británii sa závislosť na tejto hre často uvádza ako dôvod na rozvod (a v ostatných častiach sveta pravdepodobne tiež). Samozrejmosťou sú zhoršujúce sa známky a flákanie školy.

Študentská asociácia Jammu and Kashmir Students Association v Indii však žiada miestnu vládu o to, aby zabanovali hru PUBG Mobile: „Vidíme mladých ľudí, ako hrajú túto hru na mobiloch 24 hodín denne a nerobia nič iné. Chceme, aby vláda zakročila a zabanovala hru.“ Asociácia taktiež skonštatovala, že PUBG Mobile je horšia vec ako drogová závislosť a že ničí budúcnosť ľudí.

„Táto hra mala byť zabanovaná už dávno po tom, čo boli výsledky 12. a 10. triedy katastrofálne, no stále sa nič neudialo,“ povedal zástupca riaditeľa Raqif Makhdoomi. „Závislosť od tejto hry je veľmi znepokojujúca.“

Asi nikto nepopiera, že medzi dlhými hodinami hrania sa a zhoršenými známkami existuje korelácia, no asi ťažko schvaľovať celoplošný ban na hru. Skôr by bolo ideálnejšie nastaviť pravidlá v škole a taktiež apelovať na rodičov, aby sa svojim deťom ohľadom tejto záležitosti viac venovali.

Zdroj: gadgets.ndtv.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk