Cenovo dostupné modely Moto G7 ponúknu dlhú výdrž, množstvo vychytávok aj kvalitný fotoaparát

Cenovo dostupné modely Moto G7 ponúknu dlhú výdrž, množstvo vychytávok aj kvalitný fotoaparát

 

Opäť nadišiel čas, keď Motorola predstavuje prírastky do svojej už bohatej, rokmi overenej a stále obľúbenej série smartfónov Moto G. Nový rad pozostáva zo štvorice zariadení, ktoré spolu zdieľajú meno G7, no každý ponúka niečo iné. Len nedávno sme sa mali možnosť osobne zúčastniť predstavenia dvoch hlavných hráčov, ktorými sú Moto G7 Plus a Moto G7 Power, no v ponuke bude aj hlavný model s menom G7 a takisto G7 Play.

Séria Moto G je u slovenských zákazníkov stále v obľube v podstate od príchodu prvých modelov vďaka filozofii, ktorú pri týchto zariadeniach v Motorole aplikujú. Ponúknuť dostatočne výkonné zariadenie, ktoré zvládne ako každodenný zhon, tak obstojné fotografie a jeho kúpa neurobí dieru do rozpočtu bežného zákazníka, to zvládajú viaceré spoločnosti, no Moto vyniká vo viacerých smeroch.

Či už ide o snahu poskytnúť naozaj čistý Android systém, ktorý nebude spomalený už po pár mesiacoch používania, ponuku Moto akcií, ktoré si takmer všetci majitelia okamžite zamilujú, alebo dizajn a kvalitné spracovanie, ktoré by od takto nacenených zariadení čakal málokto, to sú hlavné piliere, ktorými Moto G dobíja slovenské dlane.

Rad Moto G7 prichádza najmä s plánom ponúknuť tie najlepšie fotoaparáty v cene pod 300 eur, čo je v momentálnej konkurencii naozaj veľké sústo. Pri prvých skúškach s G7 a G7 Plus to však vyzerá na celkom úspešný boj.

Najprv sa pozrieme na to, čo má okrem základu mena celý rad spoločné. Všetky štyri modely prichádzajú s operačným systémom Android 9.0, USB-C portom, plnohodnotným Dual SIM systémom (dve Nano SIM + microSD), procesormi Snapdragon rady 6xx a stále sa môžu popýšiť 3,5 mm konektorom na slúchadlá. Každý model tiež ponúka miernu odolnosť voči vode vďaka ošetreniu P2i nano poťahom, čítačku odtlačkov prstov na zadnej strane a rozšíriteľnosť microSD kartou až do kapacity 512 GB.

V ďalších parametroch sa ale modely odlišujú, každý sa preto hodí na iné použitie či inému typu zákazníka.

Moto G7 Play je najlacnejším modelom a ponúka 5,7-palcový displej s rozlíšením 1512x720 pixelov, váhu 151 gramov, Snapdragon 632, 2 GB RAM a 64 GB úložného priestoru. Energiu dodáva batéria s kapacitou 3000 mAh, fotky urobíte 13 MP fotoaparátom na zadnej strane a 8 MP na prednej, určeným na selfie.

Moto G7 Power predstavuje skvelé riešenie pre zákazníkov, ktorí sú často na cestách alebo neradi nabíjajú svoj telefón. Vďaka hlavnému vylepšeniu oproti ostatným modelom, ktorým je batéria s kapacitou 5000 mAh, zvládne tri dni pri bežnom či dva pri náročnejšom fungovaní. Okrem väčšej batérie ponúka oproti G7 Play 3 GB kapacitu RAM a 6,2-palcový displej s rozlíšením 1520x720 pixelov. Veľkým plusom k veľkej kapacite batérie je aj podpora TurboPower nabíjania s 15W nabíjačkou priamo v balení, ktoré G7 Play, nanešťastie, nepodporuje. Väčšia batéria ale znamená aj mierne vyššiu váhu takmer 200 gramov.

Moto G7 a G7 Plus sú tým najlepším z celej série. G7 aj G7 Plus zvyšujú kapacitu RAM na 4 GB a úložný priestor až na 64 GB. Zmenou prešli aj fotoaparáty, pretože Play a Power na zadnej strane ponúkali iba jednu šošovku, zatiaľ čo G7 poteší dvojicou 12 + 5 MP a G7 Plus dokonca 16 + 5 MP snímačov. Oba poskytnú optickú stabilizáciu, možnosť nahrávať video v 4K rozlíšení a spomalené zábery 120 FPS pri Full HD a 240 FPS pri polovičnom rozlíšení.

Ešte lepšie je pri týchto modeloch aj TurboPower nabíjanie, keďže v balení sa nachádza 27 W adaptér, vďaka ktorému nabijete smartfón na celý deň používania za pár minút. A veľký palec hore od nás dostávajú tieto modely aj za stereo reproduktory, vďaka ktorým bude pozeranie videa či počúvanie hudby bez slúchadiel oveľa lepším zážitkom ako pri smartfónoch s jedným reproduktorom hrajúcim zo spodnej hrany.

Na záver pri všetkých modeloch ostávajú už spomínané výhody ako čistý Android, Moto displej a Moto akcie, ku ktorým okrem dvojitého seknutia na zapnutie LED baterky či pootočenia v ruke na spustenie fotoaparátu pribudla aj novinka menom Media Control. Vďaka nej budú môcť používatelia aj pri vypnutej obrazovke podržať tlačidlá hlasitosti nahor alebo nadol a prejsť tak na ďalšiu skladbu.

Moto G7 Power je momentálne dostupný v čiernej farbe s cenovkou od 218 eur a v priebehu marca príde aj farebná verzia Ice Violet. Moto G7 Plus sa dá kúpiť u operátora O2 v modrej a červenej farbe za 290 eur. Na modely G7 a G7 Play si ale budeme musieť ešte pár týždňov počkať.

Na recenzii modelu Moto G7 Power už pilne pracujeme a prinesieme vám ju v blízkej budúcnosti.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk