Minecraft Earth spojí kockovaný svet Minecraftu s reálnym svetom navôkol vás

Minecraft Earth spojí kockovaný svet Minecraftu s reálnym svetom navôkol vás

 

Minecraft dostáva nový rozmer.

Dajte zbohom obmedzenosti vášho monitora, Minecraft Earth vám umožní stavať, búrať a pretavovať vašu fantáziu do reality v *ehm* skutočnej realite. Minecraft Earth je AR hra pre mobilné telefóny, s ktorou si hráči budú môcť užiť podstatu tohto herného fenoménu kdekoľvek pôjdu.

Hra bude free-to-play titulom pre iOS a Android, ktorá ale na rozdiel od iných mobilných hier nebude obsahovať lootboxy, žiadne pay-to-win mechaniky, žiadne platby pre zrýchlenie niekoľkohodinového čakania. Ale aspoň to tak bude podľa slov výkonnej producentky Jesse Merriamovej. Očakávať monetizáciu je ale na mieste a podľa všetkého pôjde o kozmetické mikrotransakcie.

Vzhľadom na to, že túto hru budú hrať predovšetkým deti, Microsoft myslel aj na ochranu detí pred nechcenými a nevhodnými elementami. Preto bude Minecraft Earth využívať technológiu Xbox Live API. Hrateľnosť bude z určitého hľadiska podobná Pokémon GO, čiže po reálnom svete budú roztrúsené rozne zberateľné predmety, na ktoré budeme ťukať a tak ich získavať. Ak budeme chcieť zažiť skutočné dobrodružstvo a získať cennejšie veci, budeme musieť zavítať do módu Adventure.

V tomto móde budeme môcť kopať do zeme a získavať diamanty, železo a ostatné materiály, rúbať stromy, chytať ryby v riekach, jednoducho všetky tradičné veci, ktoré hráčom Minecraft umožňuje hráčom už dnes. Len tentokrát v augmentovanej realite. Budovanie rôznych obydlí tu samozrejme bude prítomné a pozrieť sa na naše kreácie budeme môcť pozývať svojich kamarátov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk