Tvorcovia Pokémon GO zaplatia milióny za to, že kvôli hre ľudia vstupovali na cudzie pozemky

Tvorcovia Pokémon GO zaplatia milióny za to, že kvôli hre ľudia vstupovali na cudzie pozemky

 

Všetko je možné.

V lete 2016 sa takmer všetko točilo okolo Pokémon GO. Mánia, ktorú hra spôsobila síce netrvala veľmi dlho, no bola šialená. Ľudia padali z útesov, prechádzali tisíce krokov denne a robili celkom šialené veci, len aby sa im podarilo chytiť ich obľúbeného Pokémona. Pre niektorých ľudí však táto mánia očividne vtipná nebola.

Štúdio Niantic, ktoré Pokémon GO vyvinulo bolo totiž zažalované 12 ľuďmi za to, že hra motivovala hráčov, aby narúšali ich súkromné pozemky kvôli tomu, aby získali Pokémona, ktorý sa tam nachádzal. A úprimne, ani sa im nedivíme. Tiež by sme neboli nadšení z toho, keby nám po dvore behali deti chytajúce Pokémonov.

A svoju chybu si uvedomilo aj štúdio Niantic, ktoré sa dohodlo na mimosúdnom vyrovnaní s poškodenými. Celkovo tak zaplatia vyše 4 milióny dolárov, ktoré pokryjú všetky súdne poplatky a každej poškodenej osobe sa zvýši po 1000$.

Okrem toho štúdio prisľúbilo, že algoritmus Pokémonov nastaví tak, aby sa nezobrazovali blízko súkromných pozemkov a taktiež vyvinú nový systém, kde budú môcť majitelia pozemkov nahlasovať, že nechcú, aby sa v tej oblasti Pokémoni vyskytovali a Niantic ich lokalitu do 15 dní zo svojich systémov odstráni.

Spoločnosť to však pravdepodobne veľmi nezabolí, nakoľko hra prináša desiatky miliónov dolárov mesačne. 

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk