Ubisoft plánuje ohlásiť Rainbow Six: Siege pre smartfóny už na budúci mesiac

Ubisoft plánuje ohlásiť Rainbow Six: Siege pre smartfóny už na budúci mesiac

 

Logická expanzia.

Veľkí herní vydavatelia sa v posledných mesiacoch a rokoch snažia dostať svoje populárne herné série aj na smartfóny, čo vzhľadom na veľkosť herného trhu na smartfónoch nie je absolútne žiadnym prekvapením. A v tejto oblasti určite nechce zaostávať ani Ubisoft a preto sa francúzsky vydavateľ chystá na budúci mesiac ohlásiť Rainbow Six: Siege hru pre smartfóny a to už 6. apríla.

Hra vzniká v spolupráci s WeGame, čo je divízia čínskej spoločnosti Tencent. Na vývoji sa však podieľa aj štúdio Ubisoft Halifax, ktorý potenciálnu existenciu Rainbow Six: Siege hry pre smartfóny naznačil minulý rok, keď rozposlal prieskum hráčom Siege a spomenul tam potenciálnu hru pre smartfóny.

Aj Tencent v nedávnej prezentácii finančných výsledkov spomenul, že vyvíja niekoľko projektov v spolupráci s Ubisoftom, pričom podľa kalendára Tencentu by sme sa oficiálneho vydania mali dočkať v priebehu roka 2023.

Podľa zdrojov z vývojárskeho štúdia by malo ísť o hru s masívnym potenciálom pre tento trh a hráči sa môžu tešiť na „hru pre smartfóny, ktorú budú fanúšikovia Siege zbožňovať.“

Rainbow Six: Siege vyšiel v roku 2015 a napriek tomu, že pri vydaní bola hra výrazne kritizovaná sa podarilo Ubisoftu vytvoriť jednu z najúspešnejších hier v histórii vydavateľstva a v roku 2020 dosiahla 70 miliónov hráčov.

Zdroj: Exputer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk