Hráči kritizujú šialené mikrotransakcie v Diablo Immortal: 110 000$ za upgrade postavy?

Hráči kritizujú šialené mikrotransakcie v Diablo Immortal: 110 000$ za upgrade postavy?

 

Asi bude lepšie počkať na štvorku...

Asi nikto nečakal, že Diablo Immortal bude bez mikrotranskacií...free-to-play hra určená pre smartfóny vždy smrdí dojením hráčov, no zdá sa, že Blizzard bol pri dizajnovaní in-game ekonomiky hry špeciálne...chamtivý?

Youtube kanál Belluar News totiž vykonal analýzu, ktorá odhaľuje šialenú úroveň pay-to-win a ekonomiky ktorá hovorí jasne – grinduj stovky hodín alebo plať. Najvyššia úroveň Legendary Gems, ktoré sa používajú na upgrade postavy v end-game sa však napríklad ani nedajú získať hraním. A čo je ešte horšie, tieto Legendary Gems sa dajú získať iba prostredníctvom šťastia, pretože sú ukryté v lootboxoch nazvaných Legendary Crests.

Analýza tak prišla na to, že na plné vybavenie end-game postavy potrebujete Legendary Gems v hodnote 110 000$. Navyše ďalšia analýza na Reddite odhalila, že konečná suma potrebná na upgrade môže byť ešte vyššia.

A hráči už dávajú najavo svoju nespokojnosť. Hra je tak bombardovaná negatívnymi recenziami na Metacritic a v súčasnosti má užívateľské skóre iba 0,8/10 čím sa hra stala treťou najhoršie hodnotenou hrou Blizzardu (prvé dve miesta patria Warcraft III: Reforged (0,6) a World of Warcraft Classic: Burning Crusade (0,4). Tieto nízke hodnotenia sú odôvodnené pay-to win systémami, ktoré vám bez míňania peňazí v end-game prakticky nedávajú šancu na úspech. Youtuber Raxxanterax vydal video v ktorom ukázal, ako užívateľ, ktorý do hry investoval veľkú sumu peňazí doslova ničí skúsených hráčov, ktorí odmietli do hry investovať svoje peniaze.

Zdá sa teda, že nepotrvá dlho a Blizzard bude musieť celú ekonomiku hry prekopať. Ešte predtým však pravdepodobne získajú čo môžu od hráčov, ktorí majú viac peňazí ako rozumu.

Zdroj: Youtube/Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk