Lenovo Yoga Tablet 8 - Recenzia

 

Žijeme v dobe mobilných zariadení, v časoch kedy chceme byť neustále on-line, zdieľať svoje zážitky s kamarátmi a rodinou, môcť byť v kontakte kedykoľvek a kdekoľvek. Zdá sa, že už nie je toho moc nového, čo by sa dalo priniesť – obzvlášť v dobe, kedy sa trh preorientováva od notebookov k tableto). Lenovo si to však nemyslí a svojou kampaňou „Better Way“ sa nás snažia presvedčiť o tom, že svet technológií ani zďaleka ešte nepovedal svoje posledné slovo.

Lenovo prednedávnom predstavilo svoju najnovšiu inováciu na poli tabletov v konzumnom sektore, menovite Lenovo Yoga Tablet 8, ktorý môžete zohnať aj vo väčšej, 10-palcovej verzii. Tento strieborno-šedý tablet sa na prvý pohľad zdá byť ako každý iný. Človek si však neskôr všimne, že jedna/dve veci sú úplne inak, ako môžete nájsť na svojom bežnom tablete.

Yoga Tablet 8 konštrukčne pozostáva z pevných plastov. Na vrchnej strane má povrchovú úpravu, imitujúcu povrch brúseného hliníka, zatiaľ čo zadná strana nesie štruktúrovaný povrch s textúrou, príjemným na dotyk a pre lepšie držanie produktu v ruke.

Unikátnou vlastnosťou, ktorá odlišuje tento tablet od iných, je malý vyklápací kickstand na spodnej zadnej strane tabletu, ktorá je aktuálne aj zo skutočného hliníka. Tento malý podstavec vám umožňuje používať váš tablet v dvoch rôznych módoch. Príde vhod, keď potrebujete písať na dotykovej klávesnici. Môžete si vďaka kickstandu položiť tablet na stôl pod uhlom ako na skutočnej klávesnici. Druhý mód vám umožní jednoducho položiť tablet na stôl ako fotorámik a čítanie noviniek pri rannej káve hneď nadobúda inú príchuť. Síce sa otvára trochu ťažko a treba si naň zvyknúť, no výsledok stojí za to. Týmto odpadáva dokupovanie akýchkoľvek drahých obalov, ktoré akurát tak zväčšia váhu a hmotnosť samotného produktu.

Keď už sa pozeráte na Yoga Tablet 8, môžete spozorovať kvalitný HD displej s rozlíšením 1280×800, podporujúci multi-touch a obsahuje technológiu IPS (in-plane switching) pre široké pozorovacie uhly. Samozrejmosťou je „Corning Gorilla Glass“ sklo, ktoré ho ochráni pred nežiaducimi pádmi či škrabancami. Pokojne by sme prijali aj displej s vyšším rozlíšením, no pri takom malom displeji by to možno bolo aj na škodu. Všetko sme videli jasne a detailne, čiže v tomto ohľade displej spĺňal svoju funkciu na výbornú.

Tablet funguje v operačnom systéme Android 4.2 – plynulo a bez trhania, čo zabezpečuje štvorjadrový procesor MT8125/8389 Quad Core 1.2GHz, ide o ARM procesor od firmy MediaTek, jeho výhodou sú jadrá nenáročné na energetickú spotrebu. K tomu pripočítajte 1GB RAM a 16 či 32GB úložného priestoru (podľa konfigurácie) s rozšíriteľnou kapacitou až do 64 GB.

Špecifikácie príliš nenadchnú. Avšak tento tablet je naozaj špeciálnym vďaka jeho podstave, ktorá plní duálnu funkciu a naďalej odlišuje Yoga Tablet 8 od konkurencie. V prvom rade sa v ňom nachádza 6000mAh batéria, ktorá dokáže zabezpečiť chod vášho tabletu – až 18 hodín. Okrem toho slúži ako šikovný úchyt pre vašu ruku, a tak môžete držať tablet ako knihu. Či už ste ľavák alebo pravák. Tým pádom sa pridáva na zoznam ďalší z módov, v ktorom tento produkt môžete používať.

Berúc do úvahy mediálny obsah tabletu, Yoga Tablet 8 nezaostáva. Síce nemáme k dispozícii Full HD displej s maximálnym rozlíšením, obraz je dostatočne ostrý nato, aby ste si patrične užili nejaký ten Youtube program či film. Pod displejom nájdete sadu stereo mikrofónov, ktorých výkon je na úrovni. Pri plnej hlasitosti môžete bez najmenších problémov ozvučiť vašu obývačku či hocijakú podobne veľkú miestnosť.

Tablet obsahuje dve kamery – predná kamera s rozlíšením 1,6 megapixlov a kamera na zadnej strane s rozlíšení 5 megapixlov. Zábery z týchto kamier nie sú žiadnym zázrakom, ale splnia účel. Na video chat taktiež plne postačuje.

Z hľadiska konektivity vám Yoga Tablet 8 ponúka jeden micro-SIM slot, slot pre micro-SD kartu a micro-USB port na nabíjanie a prenos dát, podporuje tiež OTG (on-the-go), čiže k nemu môžete teoreticky pripojiť hocijaký externý harddisk, klávesnicu. Okrem toho tu nájdete vstup pre 3,5mm jack pre vaše slúchadlá.

Záver

Môžeme s pokojom na srdci potvrdiť, že Lenovo si svoje tvrdenie obhájilo. Yoga Tablet 8 má vlastnosti, ktoré ho posúvajú nad väčšinu bežných tabletov, či skôr, razí si svoju vlastnú cestu vo vlastnej kategórii. Priemerné špecifikácie s priemernými vlastnosťami, avšak s inováciou, umocňujúc váš každodenný zážitok z používania tabletu s extrémnou, 18-hodinovou výdržou batérie. Toto všetko za výhodnú cenu.

Informácie o produkte

Produkt Cover
prva.sk
Lenovo Yoga Tablet 8
TYP: Tablet
Vyrobil: Lenovo
Cena: 239€
Produkt zapožičala spoločnosť: Lenovo
Zaujal vás tento produkt? Dohodnite si ho na Prva.sk

Naše hodnotenie

90%
 
Zážitok z tabletu tak trochu inak
  Klady
  • váha
  • vyklápací kickstand
  • konštrukcia
  • zvuková kvalita
  • cena
  Zápory
  • nízke rozlíšenie displeja
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk