Motorola Moto Mods Gamepad - Recenzia

Motorola Moto Mods Gamepad - Recenzia

 

Povedzme si úprimne, každý z nás sa rád zahrá, a to bez ohľadu na vek či postavenie. Dnešná doba nás už vôbec nelimituje, preto nie sme odkázaní výlučne na herné konzoly a počítače. Vďaka tomu si dnes zahráme slušné videohry bez problémov aj na mobilnom telefóne. Motorola sa ale rozhodla, že majiteľom Z-kovej rady smartfónov túto formu zábavy uľahčí, a tak prišla s gamepadom určeným spomínanému radu smartfónov.

Balenie

Gamepad sa predáva v podlhovastej škatuľke ladenej do odtieňov červenej farby . Na jej vonkajšej strane môžeme vidieť grafiku gamepadu a základné technické parametre. Obsah balenia je viac-menej základný, okrem gamepadu tu nájdete návod na ovládanie a šnúrku na ruku. Osobne by som očakával aspoň nejaké gripy na analógové páčky, prípadne nejaké polepy alebo niečo na skrášlenie gamepadu.

Dizajn a prevedenie

Už rozmery škatuľky nám našepkávajú, že ide o trošku väčší gamepad, než na aký sme zvyknutí pri konzolách a počítačoch. Niet sa čomu čudovať, keďže sa do jeho tela musí zmestiť mobilný telefón a na bočných stranách sa navyše nachádzajú ovládacie prvky. Jeho rozmery sú 226×75,9×24,4mm a hmotnosť 140g, čo je spolu s hmotnosťou telefónu (približne 140g) už v rukách poriadne cítiť.

Prevedenie je plastové, ladené do čierno-červenej farebnej kombinácie, pričom telo je čierne a plocha v strede, určená pre mobilný telefón, červená. Červený je aj symbol na zadnej strane, ktorý má tvar písmena Y. Je to logo zariadení zo série Legion, ktoré spadajú pod značku Lenovo. Možno sa pozastavíte nad tým, čo hľadá na Motorole lenovácke logo. Vysvetlenie je však prosté − odkedy Lenovo odkúpilo Motorolu, vyrába produkty z ich radu pod označením Moto. Tiež si takýmto spôsobom propaguje svoje zariadenia, a navyše, vyzerá to naozaj dobre.

Predná strana gamepadu je matná, povrch zadnej strany pokrýva zaujímavá textúra, ktorá je iná pre strednú časť zariadenia a iná pre zvyšok tela. Spracovanie je na kvalitnej úrovni, konštrukcia je pevná a všetko na svojom mieste perfektne sedí.

Ovládacie prvky, konektivita

Na gamepade sa nachádza dvojica analógových páčok, pričom stlačením plnia funkciu tlačidiel, ktorých je celkovo 17. Tie sú rozložené po oboch stranách gamepadu. Vľavo sa nachádza analógová páčka, pod ňou je umiestnená štvorica smerových tlačidiel a tlačidlo Home. Vpravo je druhá analógová páčka a štvorica tlačidiel XYBA, ktoré sú oddelené. Pod nimi sa nachádzajú tlačidlá Select a Start. Na hornej hrane sa na oboch stranách nachádzajú dve tlačidlá, ktoré sa ovládajú prstami.

Čo sa konektivity týka, v strede spodnej hrany sa nachádza USB-C port pre dobíjanie, vedľa neho 3,5mm jack pre slúchadlá. Vďaka nim vás pri hraní nič nevyruší a zároveň ani vy nebudete rušiť svoje okolie.

Technické okienko

Motorola Moto Mods Gamepad nie je len obyčajný gamepad, aj keď by sa to mohlo na prvý pohľad zdať. Jeho zapnutie je úplne jednoduché, z vášho mobilného telefónu stačí odobrať zadný kryt a vložiť mobil do gamepadu. Vďaka magnetom v ňom drží naozaj pevne. Zariadenia medzi sebou komunikujú prostredníctvom pinov, ktoré sa nachádzajú na telefóne aj na gamepade. Navyše, na gamepade je výrez pre šošovku fotoaparátu, takže nehrozí, že by ste telefón do neho vložili nesprávne.

Moto Mods funguje na základe princípu plug&play, po pripojení je teda ihneď k dispozícii, bez nutnosti inštalácie. Odporúčam však stiahnuť si tzv. Moto Game Explorer, ktorý vám zobrazí hry kompatibilné s gamepadom. Inak sa môže stať, že si z Google Play naslepo stiahnete hru, ktorá gamepad nebude podporovať.

To, čo robí Moto Mods zaujímavým, je najmä zabudovaná batéria. Aby gamepad počas hrania zbytočne nečerpal energiu z telefónu, výrobca do neho implementoval batériu s kapacitou 1035mAh, ktorá má výdrž až 8 hodín. Jej aktuálnu kapacitu si viete pozrieť v nastaveniach alebo na notifikačnej lište, prípadne sa vám zobrazí po vložení telefónu do gamepadu. Zaujímavo pôsobí aj podsvietenie horných tlačidiel. Tie sa rozsvietia podľa toho, na ktorej ktorej strane tlačidlo stlačíte.

Tento gamepad však môžete okrem hrnia využiť aj inak. Napríklad dokážete pomocou jeho tlačidiel odomknúť telefón, pohybovať sa na ploche, listovať v menu či spúšťať aplikácie a podobne.

Naše hodnotenie

Nápad výborný, kvalita prevedenia veľmi dobrá, rovnako chválim aj zabudovanie batérie pre zníženie spotreby energie mobilného telefónu či 3,5mm jack. Ak sa radi a často hráte a vlastníte jeden z kompatibilných telefónov série Z, Moto Mods Gamepad od Motoroly môže byť pre vás užitočný spoločník. Gamepad ponúkne plnohodnotné ovládacie prvky, ako gamepady ku konzolám či PC. Je však nutné podotknúť, že nesadne do každej ruky. Osobne som s ním pár minút zvládol, no po dlhšom hraní som cítil bolesť predovšetkým v prstoch pravej ruky, nakoľko vľavo je možné hry ovládať len pomocou analógovej páčky (ľavé smerové tlačidlá by som však kvôli ich ostrým hranám tak či tak nepoužíval). Na pravej strane sa nachádzajú akčné tlačidlá, ktoré budete využívať v omnoho väčšej miere. Domnievam sa, že za to môže predovšetkým malá vzdialenosť medzi analógovou páčkou a akčnými tlačidlami. Obsluhovanie tlačidiel na hornej hrane tiež nie je úplne pohodlné, pretože sú umiestnené veľmi blízko seba. Pred kúpou teda rozhodne odporúčam gamepad najprv vyskúšať.

Klady

 • dizajn, prevedenie
 • zabudovaná batéria
 • plug&play
 • konektivita

Zápory

 • chabé príslušenstvo
 • nesadne do každej ruky

Informácie o produkte

Motorola Moto Mods Gamepad 2017

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 226 mm
 • Výška: 75,9 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 24,4 mm
 • Hmotnosť: 140 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 89 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk