RECENZIA: Motorola Moto G Pro - Lacný stylus, ktorým vyniknete

RECENZIA: Motorola Moto G Pro - Lacný stylus, ktorým vyniknete

 

Spoločnosť Motorola, ktorej materská spoločnosť je v súčasnosti Lenovo, patrí k najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete. Ponúkajú smartfóny s čo najmodernejšími funkciami, a preto sú u ľudí ich produkty veľmi obľúbené. Každoročne prídu na trh s nejakým novým kúskom, ktorý ľudí doslova nadchne. V dnešnej recenzii sa pozrieme na skvelý stylus smartfón strednej triedy. Očarí svojimi funkciami, fotoaparátom a výdržou.

PRVÝ DOJEM

Hneď na začiatok by som rád podotkol, že smartfón pôsobí na prvý pohľad veľmi elegantne a kvalitne, rovnako tak pôsobí aj v ruke. Jednoducho máte pocit, že držíte „niečo viac“. Netrvalo dlho, kým som si všimol stylus v pravej spodnej polovici produktu. Ten sa mi taktiež zdá celkom kvalitný a pekne spracovaný, nemám mu čo vytknúť. Ide o veľmi užitočnú vec, ktorá by sa mohla využívať častejšie.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Ako som už spomínal, celý smartfón pôsobí tak trochu prémiovo, čo je jednoznačne plus. Telo je tvorené hliníkom a výrobca dokonca uvádza, že je vodoodolné. Celkovo sa mi kvalita spracovania páči, oceňujem čítačku odtlačkov prstov s logom spoločnosti na zadnom kryte. Za menšiu nepríjemnosť by sa dalo považovať to, že fotoaparáty mierne vytŕčajú zo zadnej časti smartfónu, ale to, myslím, nie je nič, čo by sa dalo považovať za veľké mínus.

Motorola v prípade tohto modelu stavila na oblé hrany a väčšiu hrúbku, čo má za dôsledok naozaj príjemné držanie v ruke aj napriek väčším rozmerom telefónu. Tie sú presne 158,55 x 75,8 x 9,2 mm. Hmotnosť aj napriek takejto veľkosti nedosahuje ani 200 gramov a navyše pri držaní produktu nemáte pocit, akoby vám mal z ruky každú chvíľu vypadnúť.

Moto G Pro by som z hľadiska dizajnu a použitých materiálov označil za veľmi vydarený a pekný telefón. K dispozícii je iba v jednej farbe, konkrétne v Mystic Indigo, teda v istom odtieni modrej, ktorá vyzerá naozaj skvelo.

DISPLEJ A ZVUK

Spoločnosť do tohto hliníkového tela osadila 6,4-palcový displej Max Vision. Panel spadá pod technológiu IPS, ktorá sa stará o výrazné farby. Z hľadiska typu ide o FullHD+ displej s 2300 x 1080 px rozlíšením a presnejšie 399 ppi. Pomer strán je približne 19:9, čo je trochu nezvyčajný pomer, ktorý sa v dnešnej dobe vyskytuje čoraz viac pri smartfónoch s výrezom. Zamrzelo ma jedine to, že okolo predného fotoaparátu je mierne stmavený displej, čo niekedy dosť vidieť.

O zvuk sa, na moje veľké prekvapenie, starajú dva reproduktory, ktoré vám doprajú stereo audio. V tejto cenovej kategórii je to veľký nezvyk. Sú dokonca ešte aj vyladené technológiou Dolby. Zvuk je tak v konečnom dôsledku veľmi čistý, dostatočne „hlučný“ a kvalitný, čo je obrovské plus.

BATÉRIA

O to, aby ste sa na G Pro mohli pozerať celý deň, pokojne aj dva, sa stará až 4000 mAh batéria. Ak by náhodou nastala situácia, že je telefón takmer vybitý a vy s ním potrebujete niekam ísť, môžete si ho na chvíľu zapojiť do rýchlonabíjačky s výkonom až 18 W, disponujúcej technológiou TurboPower, a v okamihu sa vám nabije aj na pol dňa používania.

VÝKON

Celé zariadenie beží na operačnom systéme Android One uloženom na 128 GB úložisku, rozšíriteľnom o SD kartu. O plynulý chod systému sa stará procesor od spoločnosti Qualcomm. Hovoríme konkrétne o modeli Snapdragon 665, ktorý síce nepatrí k tým najvýkonnejším, ale na bežné používanie (dokonca aj hry) postačí úplne bohato. RAM pamäte s veľkosťou 4 GB tiež nie sú na zahodenie.

FOTOAPARÁT

Teraz prichádzame k tej časti recenzie, ktorá vás ako čitateľov zaujíma asi najviac. Začneme teda zadnými fotoaparátmi. Primárny má 48 MPx snímač (f/1,7) a disponuje technológiou QuadPixel. Ďalej tam nájdeme 2 MPx makroobjektív (f/2,2) na detailne vykreslené makro snímky – minimálna vzdialenosť zaostrenia sú iba 2 cm. Poslednou je 16 MPx akčná kamera (f/2,2) taktiež s QuadPixel technológiou. Dokáže natáčať ultraširoké video so zorným uhlom až 117 stupňov. K dispozícii máte vďaka tejto kamere spomalené video, časozberné video a niekoľko ďalších funkcií, ktoré možno niektorí z vás uvítajú. Zadný fotoaparát musím zhodnotiť po menšom otestovaní ako vysoko nadpriemerný v rámci strednej triedy a jednoznačne ide o jeden z najkvalitnejších fotoaparátov (v telefónoch) s cenovkou do 300 eur. Vytknúť nemôžem ani absenciu 4K videa, pretože máme k dispozícii UHD video na 30 FPS a FullHD až na 120 snímkov za sekundu.

Čo sa týka predného fotoaparátu a kamery, tak tá dokáže natáčať maximálne FullHD na 30 snímkov za sekundu. Fotoaparát má pritom rozlíšenie 16 MPx (f/2,0) a fotí naozaj krásne.

DOJMY Z POUŽÍVANIA

Telefón som mal možnosť používať približne týždeň. Za ten čas som si na neho zvykol a vyzdvihnúť musím hlavne ovládanie gestami. Trvalo mi asi deň, kým som sa do toho dostal, no potom už bolo ovládanie tohto smartfónu zábavou. Žiadne zbytočné tlačidlá na spodnej časti obrazovky, stačí vám naučiť sa zopár gest a všetko je hneď jednoduchšie. Telefón, samozrejme, beží úplne svižne a jeho displej je naozaj očarujúci. Ďalším veľkým plusom je spracovanie stylusu a aplikácií k nemu. V momente, keď vytiahnete stylus zo zariadenia, sa vám na boku displeja objaví panel, v ktorom máte hneď niekoľko aplikácií. Medzi nimi je aj taký jednoduchý skicár, ktorý dokonale slúži na kreslenie, zapisovanie a v podstate čokoľvek, čo si zmyslíte.

Naše hodnotenie

Z dielne Motoroly opäť vyšiel vydarený kúsok, ktorému sa poteší každý, kto nechce utrácať za telefón priveľké peniaze, a pritom chce mať „niečo viac.“ Moto G Pro vás vyjde necelých 300 eur, čo je skvelá cenovka na to, čo zariadenie v konečnom dôsledku dokáže. Dostane sa vám skvelého fotoaparátu, prémiového dizajnu a skvelého ovládania, ktoré neoľutujete. Ja musím telefón jednoznačne odporúčať, pretože mu nemám čo vytknúť.

Klady

 • dizajn
 • stylus pero
 • fotoaparát
 • gestá
 • stereo zvuk

Zápory

 • tmavší displej okolo predného fotoaparátu

Informácie o produkte

Motorola Moto G Pro 2020

 • Kategória: Mobilné telefóny
 • Operačný sytém: Android
 • Šírka: 75,8 mm
 • Výška: 158,55 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 9,2 mm
 • Hmotnosť: 192 g
 • Orientačná cena: 299 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Motorola

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk