Prehľad najlepších bezplatných hier pre Android- 1.časť

 

Prinášame vám prehľad tých najlepších bezplatných hier, aké na Play Store nájdete.

 

 

Angry Birds

Kto by nepoznal Angry Birds? Tento fenomén na poli hier pre smartphony má vo svojom zariadení asi každý. A niet sa čomu čudovať. Jednoduchá a chytľavá hrateľnosť, pekná grafika, fantastický soundtrack... a takto by som mohol vymenovávať všetky aspekty, vďaka ktorým sa Angry Birds stali najsťahovanejšou hrou z Play Store. O popularite tejto hry svedčí aj vydanie takisto úspešných pokračovaní s názvami RIO a Seasons. Skrátka, táto hra je povinnou výbavou každého smarthponu. PS: Upozornenie pre cholerikov. Za prípadné škody na smartphone z dôvodu stého opakovania jedného levelu neručím.


Speedx 3D

Ak niektorí z vás neviete, čo je a na čo slúži gyroskop, Speedx 3D vám ukáže celý jeho potenciál. V Speedx 3D máte iba jednu úlohu. V úzkom priestore sa máte vyhýbať pohyblivým alebo statickým útvarom ako kocka alebo ihlan, ktorým sa pri vysokej rýchlosti len horko-ťažko vyhnete. Ako veľké plus uvádzam, že pokiaľ opakujete jednu úroveň, nikdy nie je totožná s tou, na ktorej ste pohoreli. No najväčšia slabina tejto hry spočíva v kalibrácii gyroskopu pred každou úrovňou, čo je dosť nepríjemné, pokiaľ Speedx 3D hráte napr. v autobuse. Inak hra ponúka asi 50 kariérnych levelov, rôzne výzvy v podobe Challenge levelov a, samozrejme, Survive mód.


XConstruction

V XConstruction si vyskúšate, aké je to byť architektom veľkých mostov, po ktorých má prejsť niekoľkotonový vlakový kolos so stovkami pasažierov. Na prvý pohľad ľahkú úlohu vám bude sťažovať obmedzený počet spojov, ktoré sa míňajú rýchlo ako lístky na finále Ligy Majstrov. Z vlastnej skúsenosti vám vravím, že už pri druhom levely sa dostatočne zapotíte. Ako hlavný nedostatok hry uvádzam to, že pri každej úrovni je iba jedna možnosť, ako postaviť most tak, aby ste nemuseli organizovať hromadný pohreb pre nebohých pasažierov vlaku. V základnej lite verzii máte k dispozícii 10 levelov. Na prvý pohľad sa vám to môže zdať málo, no vedzte, že aj tých 10 úrovní vám zaručí minimálne dvojtýždňovú zábavu, spojenú s ustavičným nadávaním: „Prečo ten ******** most zase *****?!“

Hry boli testované na HTC Desire.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk