Hra Pokémon Go vám dokáže na chvíľku zlepšiť vašu kondičku

Hra Pokémon Go vám dokáže na chvíľku zlepšiť vašu kondičku

 

Koľko kilometrov ste už ubehli s hrou Pokémon Go? Niekto sa môže pochváliť stovkami, niekto zasa len s pár desiatkami. Ako ste na tom vy?

Web Engadget priniesol článok v ktorom sa píše, že podľa nedávnej štúdie v uznávanom vedeckom časopise British Medical Journal, dokázala hra Pokémon Go zlepšiť fyzickú aktivitu hráčov vo veku 18-35 (v Spojených štátoch). Má to samozrejme háčik - nič netrvá večne a ani tento benefit nie.  Výskumníci zistili, že počas šiestich týždňov od prvej inštalácie hry sa používatelia vrátili na úroveň "pred Pokémon Go". Počas prvého týždňa v hre používatelia prešli priemerne viac ako 1000 krokov za deň, čo bolo viac ako pred tým než si hru nainštalovali. Do štúdie bolo zahrnutých 560 "maniakov" do tejto hry a 622 používateľov, ktorí túto hru ešte nehrali, aby vedeli výskumníci svoje výsledky porovnať.

Hoci fyzické "benefity" z chytania Pokémonov vyprchajú, táto hra naozaj môže pomôcť ľuďom, ktorí trpia depresiou, úzkosťou či inými psychickými problémami. Aj keď sa to môže zdať zvláštne a miestami aj smiešne, ale aj malý pohyb, či fyzická aktivita (spojená napríklad s Pokémon Go), môže v pozitívnom zmysle priniesť dobrú náladu človeku, ktorý trpí depresiami.

Nezabúdajte, že v hre Pokémon Go môžete konečne chytiť Pichu:

Zdroj: Engadget, BMJ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk