Konami ohlasuje novú 2D Castlevaniu Grimoire of Souls

Konami ohlasuje novú 2D Castlevaniu Grimoire of Souls

 

2D štýl, klasický vizuál, potemnelá atmosféra. Predsa len tu je jedno "ale".

Tým "ale" je, že to nebude klasická Castlevania ako napríklad legendárna Symphony of Night. Iste, na prvý pohľad tak vyzerá a aj sa tak pohybuje, no v prvom rade, Castlevania: Grimoire of Souls je vyvíjaná pre mobilné telefóny s operačným systémom iOS a je zameraná predovšetkým na kooperačné hranie pre niekoľkých hráčov. Tomuto zodpovedajú aj jednotlivé herné módy ako boss rush alebo kompetitívny, kde hráči súťažia proti sebe.

Hru vyvíja Konami, čo je dobrá správa v tom zmysle, že táto spoločnosť ešte na hry kompletne nezanevrela. Skôr nás naopak príjemne prekvapil fakt, že ide o klasickú Castlevaniu v celku pohľadnej kreslenej grafike a to je niečo, čo sme od nich vlastne už akosi ani nečakali. Mobilné platformy ale zase naznačujú, že Konami ide ruka v ruke s trendom mobilných hier a vsádza na istotu rýchleho zárobku bez zbytočného riskovania. To sa nám hráčom hrajúcich na konzolách a PC už tak veľmi nepáči. Stále nevieme informácie o tom, ako sa bude hrať singleplayer alebo či hra bude platená alebo prinesie free-to-play model.

Ak vás Castlevania: Grimoire of Souls zaujala, môžete sa zaregistrovať do betatestovania na oficiálnych stránkach. Ak teda viete po japonsky.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk