Zákaz iPhonov v Európe? Pokiaľ Apple neurobí zmenu, je to možné

Zákaz iPhonov v Európe? Pokiaľ Apple neurobí zmenu, je to možné

 

Pamätáte si nulté roky (2000 - 2010) kedy mal snáď každý mobil inú nabíjačku? Teraz je všade rozšírené micro USB (aj keď skôr už jeho novšiu verziu USB Typ C), no stále tu máme firmy, ktoré preferujú svoje vlastné.

Apple je jednou z nich a nikdy nešiel s davom. Od roku 2010 sa Európska únia snaží presadiť len 1 konektor, ktorý by bol akýmsi "štandardom". Z časti sa im to podarilo, keďže skoro každý výrobca dnes používa micro USB konektor. Teraz po 8 rokoch pozvoľného prístupu k firmám ako Apple za snahou zmeniť konektor aký používajú sa zdá, že má toho Európska komisia dosť.

Každý rok vznikne 51 tisíc ton elektronického odpadu. Väčšinu tvoria nabíjačky, ktoré niesu kompatibilné s mobilmi, ktoré používame dnes. Margrethe Vestagerová, členka Európskej komisie povedala, že začínajú prepočítavať situáciu s používaním rôznych konektorov a ich dopad na množstvo elektronického odpadu. Ak sa teda Európska únia rozhodne pre používanie jednotného konektoru, Apple bude musieť začať používať micro USB konektory, teda skôr USB Typu C, ktoré už používajú vo svojich MacBookoch. Inak mu budú hroziť veľké pokuty a neskôr aj možný zákaz predaja iPhonov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk