Mobilná verzia Fortnite tromfla na iOS zariadeniach v ziskoch aj fenomén Clash Royale

Mobilná verzia Fortnite tromfla na iOS zariadeniach v ziskoch aj fenomén Clash Royale

 

Vyzerá to tak, že Fortnite je čím ďalej tým väčším fenoménom. Kam to až porastie?

Dnes sa na blogu spoločnosti Sensor Tower objavil veľmi zaujímavý článok. V ňom sa môžeme dočítať, že hra Fortnite od štúdia Epic Games dosiahla celkové zisky 300 miliónov amerických dolárov. 65% z týchto ziskov navyše prišlo priamo zo Spojených štátov amerických. Čo však treba podotknúť je to, že tieto zisky sa rátajú od 15. marca, kedy hra bola vypustená do sveta ako beta verzia IBA na pozvánky.

Hráči celosvetovo minuli v hre Fortnite (iOS) v priemere 1,5 milióna USD denne. Od 27. septembra sa však toto číslo dostalo na hranicu 2,5 milióna USD. Na svedomí to má práve nová, šiesta sezóna v hre.

V Sensor Tower si dali námahu s detailnejšou analýzou z ktorej vyplýva, že práve Fortnite Mobile je top multiplayer hrou pre platformu Apple v prvých 200 dňoch svojej existencie. Hra Fortnite za spomínanú dobu zarobila o 32% viac ako najväčší mobilný fenomén Clash Royale. Pre porovnanie, Clash Roayale „sa musel snažiť“ o približne dva mesiace dlhšie, aby dosiahol to, čo práve Fortnite (iOS mimo čínsky trh). Pýtate sa však, kde je mobilná verzia PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG)? Tá dosiahla „iba“ 47 miliónov USD na iOS zariadeniach od 15. apríla (v tom čase totižto začala ponúkať mikrotransakcie v hre). Pokiaľ sa však zameriame na mobilné hry vo všeobecnosti, najrýchlejšou hrou, ktorá dosiahla hranicu 300 miliónov USD na Apple Appstore je hra Pokémon GO! Tej sa to podarilo za neuveriteľných 113 dní.

Ak si chcete zahrať Fortnite, budete potrebovať zariadenia iPhone SE, 6S, 7, 8, X; iPad Mini 4, Air 2, 2017, Pro. Staršie Apple zariadenia, žiaľ, Fortnite nepodporuje.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk