Ziskuchtivci sa už pokúšajú predávať iPhony s Fortnite za tisíce dolárov

Ziskuchtivci sa už pokúšajú predávať iPhony s Fortnite za tisíce dolárov

 

Uvidíme, či im na to niekto skočí.

Jedna z najväčších káuz herného roka 2020 sa začala minulý týždeň, kedy spoločnosť Epic Games tak trochu vybabrala so spoločnosťami Apple a Google a zaviedla do svojej hry Fortnite mikrotransakcie, ktoré obchádzali povinný 30% odvod pre „majiteľov“ týchto platforiem. Výsledkom toho bolo stiahnutie Fortnite z App Store a Play Store a výmenou za to obdržali obe spoločnosti žalobu od Epicu za zneužívanie monopolného postavenia na trhu.

Faktom ale zostáva, že minimálne na iOS sa momentálne k hre Fortnite nedostanete, pretože sa v obchode jednoducho nenachádza. A vzhľadom na pokračujúcu roztržku medzi spoločnosťami Apple a Epic Games to pravdepodobne tak ešte chvíľu zostane.

Príležitosti sa tak okamžite chytili mladí obchodníci s cieľom zarobiť rýchle peniaze. Začali totiž cez rôzne inzertné portály predávať zariadenia iPhone s nainštalovaným Fortnite za neuveriteľne vysoké sumy. Aj keď nájdete niekoľko zariadení za celkom priateľné sumy, tak niektorí predávajú svoje iPhone smartfóny za tisícky dolárov, pričom ukážkovým kúskom je užívateľ nižšie, ktorý predáva svoj Apple iPhone 11 Pro 256GB za vyše 14 tisíc dolárov. To už musí mať človek poriadne abstinenčné príznaky od Fortnite, ak by bol ochotný takúto sumu zaplatiť.

A ak sa poobzeráte po slovenských inzertných portáloch tak tam určite nájdete podobné inzeráty.

Celkom to pripomína situáciu z pred niekoľkých rokov, kedy Konami stiahlo z PSN demo P.T. a užívatelia následne predávali konzoly s nainštalovanou hrou za celkom šialené sumy. Ale viete ako sa hovorí. Tam kde je dopyt, tam je aj ponuka.

Zdroj: Ebay

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk