Apple: Celá kauza okolo Fortnite bola vytvorená kvôli klesajúcej popularite hry

Apple: Celá kauza okolo Fortnite bola vytvorená kvôli klesajúcej popularite hry

 

Epic to však označil za smiešne.

Kauzu Fortnite vs. Apple asi netreba nikomu pripomínať. No ak áno, tak v skratke zhrniem. Epic Game pridal v Auguste do Fortnite možnosť platiť za mikrotransakcie priamo, bez použitia platobného systému Apple a gigant reagoval tak, že hru stiahol z App Store a Epic ho za to okamžite zažaloval za zneužitie monopolného postavenia na trhu. V septembri by sa malo uskutočniť pojednávanie, ktoré určí ďalšie kroky.

Medzitým sa však zástupcovia Apple a Epic Games ostreľujú zo zákopov rôznymi nálepkami a označeniami a ukazujú na tých druhých prstom, že práve oni sú na vine. A zástupcovia spoločnosti Apple si v najnovšom dodatku k súdnemu sporu neodpustilo uštipačnú poznámku, ktorá sa týka dôvodu tejto lavíny súdnych sporov.

Podľa Apple ide totiž zo strany Epic Games o marketingový trik, ktorý má za úlohu trochu pozdvihnúť Fortnite, ktorý trpí klesajúcou popularitou: „Pre dôvody, ktoré nesúvisia s žalobou na Apple zo strany Epic Games, popularita Fortnite neustále klesá. V júli 2020 záujem o Fortnite klesol o 70% oproti októbru 2019. Tento súdny spor (a všetky články, ktoré v súvislosti s ním boli v médiách) vyzerajú byť ako časť marketingovej kampane a jej úlohou je zvýšiť záujem verejnosti o Fortnite.“

„Ak by Epic naozaj zaujímala ich povesť a poškodenia, ktoré si porušením pravidiel App Store spôsobili, tak by sa nesnažili všetky príbehy okolo tejto kauzy publikovať.“

Na túto poznámku však okamžite reagoval šéf Epic Games Tim Sweeney: „Užívateľské dáta počtu aktívnych hráčov, ktorí hrajú Fortnite ukazujú, že zverejnené údaje Applu o klesajúcej popularite Fortnite nie sú pravdivé. V danom časovom rámci sa počet aktívnych hráčov Fortnite zvýšil a to až o 39%.

Takže stále sme vo fáze „hádame sa s právnikmi,“ hráči na iOS k Fortnite prístup nemajú a Epic prichádza mesačne o milióny dolárov. A Apple zas o svoj 30% podiel z každej mikrotransakcie. Uvidíme, dokedy to obe spoločnosti vydržia.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk