Nintendo má veľmi úspešný rok

Nintendo má veľmi úspešný rok

 

Predaje spoločnosti Nintendo.

Spoločnosť Nintendo odhalila fakt, že rok 2017 je pre nich viac než dobrý. Mario, Zelda a Switch prispeli veľkou mierou k tomuto úspechu! Poďme sa pozrieť na pár štatistík.

Nintendo predalo cez dva milióny kópií Super Mario Odyssey iba za tri dni! Bohužiaľ si toto číslo nevieme porovnať s 3D Mario game a Super Mario 3D World. Avšak, môžeme to porovnať s rokom 2013, kedy Nintendo predalo 215 000 kópií Wii U v Severnej Amerike.

Super Nintendo Classic malo tiež úspech, predalo sa dva milióny kusov. Pre porovnanie, spoločnosť predala skoro 200,000 NES Classic v prvom mesiaci zahájenia predaja. Číslo by bolo možno vyššie, keby Nintendo vyrobilo viacej kusov.

Ďalej, konzola Nintendo Switch, ktorá bola vydaná v marci 2017 mala tiež úspech. Predalo sa 7.63 miliónov kusov. Treba podotknúť, že konzola Switch zatiaľ nie je na predaj v jedinom výpredaji „Black Friday“. Konzol Wii U sa predalo 13.56 miliónov kusov, ale počas štyri a pol roka.

Breath of the Wild už vlastní 4.7 miliónov hráčov, Mario Kart 8 Deluxe vlastní 4.42 miliónov hráčov a Splatoon 2 vlastní 3.61 miliónov hráčov. Nintendo má tendenciu veľmi dobrého predaja aj do budúcnosti, preto je dosť možné, že predaje ešte budú trhať rekordy počas nadchádzajúcich rokov.

Jediným negatívom bola videohra pre mobilné zariadenia Super Mario Run. Hra bola stiahnutá iba 200 miliónov krát a nenaplnila akceptovateľný profit. Dôvod bol jednoduchý. Ľudia, ktorí hrajú hry na mobiloch, nemajú radi keď si hru zdarma stiahnu a potom za ňu musia platiť. Našťastie pre Nintendo, prichádza medvedík čistotný Tom Nook.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk