Odhoďte IT technológie, súčasnosť patrí kartónu: Nintendo predstavuje novú formu hrania Nintendo Labo

Odhoďte IT technológie, súčasnosť patrí kartónu: Nintendo predstavuje novú formu hrania Nintendo Labo

 

Nintendo opäť prekvapuje. Pozitívne i negatívne.

Nintendo včera predstavilo zaujímavú novinku spojenú s Nintendo Switch. Jej meno je Nintendo Labo a predstavuje kartónové skladačky určené pre konkrétne hry, po ktorých poskladaní vám tieto papierové objekty, tzv. Toy-Cony, budú rôznorodo napomáhať pri hraní. Konkrétnu predstavu o Nintendo Labo vám dá video umiestnené nižšie. Budeme si môcť skladať a používať piano, domčeky, či autíčko.

Pri vydaní 27. apríla budú na trhu dostupné dva balíčky, Variety Kit 1 a Variety Kit 2. Prvý prinesie dohromady päť skladačiek, konkrétne Toy-Con RC Car, Toy-Con Fishing Rod, Toy-Con House, Toy-Con Motorbike a Toy-Con Piano. Variety Kit 2 na druhej strane ponúkne len jednu, ale za to veľmi zložitú skladačku obleku robota, ktorý si na seba budete môcť obliecť. Spolu s týmto bude Nintendo rozvíjať kreativitu hráčov aj dodatočnou sadou Customization Set za 10 dolárov, ktorá umožní kartónové skladačky obohatiť o rôzne nálepky, šablóny a farebné pásky.

Variety Kit 1 (70 dolárov)


  • Toy-Con RC Car umožní hráčom ovládať RC auto po vložení JoyConov do skladačky, pričom ovládanie funguje cez dotykový displej na konzole
  • Toy-Con Fishing Rod premení skladačku na rybársky prút
  • Toy-Con House prinesie domček s niekoľkými otvormi, do ktorých budeme vkladať JoyCony a tým rôznymi spôsobmi interaktovať s postavou na obrazovke konzoly
  • Toy-Con Motorbike premení skladačku na riadidlá motorky
  • Toy-Con Piano zase prinesie možnosť vyskladať si klavír a skladať hudbu pomocou 13 kláves 

Variety Kit 2 (80 dolárov)


  •  Robot z hráčov spraví robotických bojovníkov s fešným zariadením na ich chrbte

Nintendo prekvapilo a rozhodne zaujalo. Je to spoločnosť, ktorá je zameraná na hračky a rôzne veci spojené s deťmi, čiže Nintendo Labo pôsobí, vzhľadom na charakteristiku spoločnosti ako takú, úplne prirodzene. Video prezentuje rôznorodé funkcie, ktoré pomôžu deťom rozvíjať ich kreativitu, fantáziu a mechanické zručnosti. Aj keď sme z predstavených hračiek nadšení, obávame sa jedného, a to, že kartón proste dlhšie herné sedenia nevydrží a jednoducho sa nejakým spôsobom poškodí. Hlavne to hrozí pri Robotovi, ktorý má mnohé pohyblivé časti a zároveň je všetko poprepájané šnúrkou.

Taktiež je až zarážajúce, aké vysoké ceny nasadilo Nintendo za kusy papiera. Ak si budete chcieť kúpiť oba balíčky, zaplatíte dohromady dokopy až 150 dolárov, čo je doslova polovica ceny samotnej konzoly Nintendo Switch. Ak by ste si napríklad k tejto cene priplatili približne 70 dolárov, mohli by ste si kúpiť úplne novú PlayStation 4. Iste, k skladačkám bude pribalený konkrétny softvér, teda hry, pri ktorých tieto skladačky využijete, no i s ním nám pripadá stanovená cena až príliš vysoká.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk