Pracuje Blizzard na Switch verzii Diabla III?

Pracuje Blizzard na Switch verzii Diabla III?

 

Napriek oficiálnemu zamietnutiu špekulácií od Blizzardu sa povráva, že port je vo vývoji.

Blizzard minulý týždeň na svojom Twitter účte zverejnil video, na ktorom bola nočná lampička v tvare hlavy Diabla, pána teroru. Keďže svetlo bolo počas videa niekoľkokrát zhasnuté a rozsvietené (switchnuté), fanúšikovia si ho vyložili ako naznačovanie portu hry Diablo III pre Nintendo Switch.

Na to zareagoval Blizzard oficiálnym vyjadrením pre portál Polygon:

Uisťujeme vás, že nie sme takí chytrí. Bol to iba zábavný kúsok pre komunitu. Nemáme nič na ohlásenie.

Oficálne vyjadrenie Blizzardu pre Polygon

"Nemáme nič na ohlásenie" je síce zamietnutie ďalších informácií, no nie je zamietnutím práce na tomto projekte. V hernom PR svete, kde sú marketingové kampane do bodky naplánované na mesiace dopredu je bežné, že je existencia hier skrývaná až do presne stanoveného bodu ohlásenia.

To tvrdí aj portál Eurogamer, ktorý má od svojich zdrojov informácie, že na Switch verzii sa naozaj pracuje. Údajne boli sami prekvapení zverejnením videa, keďže oficiálne ohlásenie má byť až o niekoľko mesiacov.

Diablo III na Switch sa zdá ako perfektná kombinácia. Ostatné konzolové verzie sú veľmi populárne najmä vďaka lokálnemu multiplayeru, a tak by bola hra ako doma aj na Nintende Switch. Zároveň by nemal byť problém ani s výkonom konzoly, keďže Diablo III bežalo plynulo aj na minulej konzolovej generácii.

Vydanie Diabla III na novú platformu by takmer určite znamenalo aj to, že sa vráti medzi vrchnú desiatku najpredávanejších hier histórie. Momentálne sa podľa Wikipedie nachádza na 13. mieste v počte predaných kusov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk