Prvé Valkyria Chronicles vyjde na Switch spolu so štvrtým dielom

Prvé Valkyria Chronicles vyjde na Switch spolu so štvrtým dielom

 

Oficiálne bol zatiaľ port ohlásený iba pre japonský trh.

Túto jeseň očakávame príchod lokalizovanej Valkyria Chronicles 4 na západný trh po tom, ako sa dostala v marci do rúk japonským hráčom. V Japonsku zatiaľ hra vyšla iba na Playstation 4, so Switch verziou pôvodne plánovanou na leto. Na Sega FES sme sa však dozvedeli o posunutí jej vydania na jeseň. Ako bolestné sa ale dočkáme prvého dielu série aj na túto prenosnú konzolu.

Stratégia Valkyria Chronicles vyšla v roku 2008 pre konzolu PS3 a stala sa kultovou klasikou, čím si vyslúžila aj PC verziu a remaster pre PS4. Valkyria Chronicles 4 sa vracia ku koreňom a tak je skvelý čas na pripomenutie si, aký vynikajúci bol prvý diel. Samozrejme, vydanie Valkyria Chronicles spolu s Valkyria Chronicles 4 pre Switch bolo zatiaľ oznámené iba pre Japonsko, no boli by sme prekvapení, keby aj port nebol lokalizovaný.

Valkyria Chronicles 4 má mimo Japonska vyjsť na jeseň pre Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Či sa odloženie Switch verzie v Japonsku odzrkadlí aj u nás, je otázne, rovnako ako to, či vyjde zároveň s prvým dielom.

Zdroj: Forbes

Ďalšie novinky zo Sega FES:

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk