Square vydá Final Fantasy VII až Final Fantasy XII: The Zodiac Age na Switch a XONE

Square vydá Final Fantasy VII až Final Fantasy XII: The Zodiac Age na Switch a XONE

 

Kruh sa uzaviera.

Počas včerajšieho Nintendo Direct bolo ohlásených mnoho zaujímavých informácií a medzi tie najprekvapujúcejšie patrilo ohlásenie Final Fantasy VII, Final Fantasy IX, Final Fantasy X X-2 HD Remaster a Final Fantasy XII: The Zodiac Age na Nintendo Switch. Po skončení programu Square Enix doplnilo, že tieto hry výjdu aj na Xbox One.

Pre hráčov Nintenda má ohlásenie Final Fantasy VII špeciálnu príchuť, nakoľko to bola práve táto Final Fantasy, ktorá opustila loď Nintendo a nastúpila na parník menom Sony PlayStation, po tom čo sa vtedajší Squaresoft nedohodol s Nintendom. Po 21 rokoch sa teda kruh uzatvára a séria sa vracia domov, kde vznikla.

Prekvapujúco v zozname chýba Final Fantasy VIII (mimochodom, môj najobľúbenejší diel), ktorému sa posledné roky Square Enix dosť vyhýba, nakoľko na rozdiel od Final Fantasy VII a IX, osmička nevyšla ani na PS4 a ani na mobilné telefóny. Absencia online dielu Final Fantasy XI je ale neprekvapujúca. Túto staručkú MMORPG nehráva už mnoho ľudí a väčšina dáva prednosť Final Fantasy XIV.

Prvýkrát v histórii si budú môcť hráči Xboxu "naštudovať" niečo z klasických dielov Final Fantasy, nakoľko čo sa týka hlavnej série, na konzoly od Microsoftu doteraz vyšla len trilógia Final Fantasy XIII a Final Fantasy XV.

A nejde len o tieto diely. Vylepšenej verzie sa dočká pôvodná PS4 exkluzivita World of Final Fantasy. Tá bude vydaná 6. novembra pod novým názvom World of Final Fantasy Maxima na PS4, XONE, Switch a PC prinášajúc úplne nové postavy, príšery a rybársku minihru s Noctisom z Final Fantasy XV. Majitelia pôvodnej verzie si budú môcť Maximu zakúpiť za zníženú cenu.

Nakoniec bolo na Switch ohlásené aj Final Fantasy: Crystal Chronicles Remastered Edition, o ktorom sme vás ale už informovali pred pár dňami.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk