Fallout 76 na Switch nepríde, no Bethesda platformu neopúšťa

Fallout 76 na Switch nepríde, no Bethesda platformu neopúšťa

 

Hra sa totiž na Switch nedala pripraviť.

Vydavateľská spoločnosť Bethesda je jednou z tých spoločností, ktorá svoje hry portuje aj pre Nintendo Switch. Porty Wolfensteina a Dooma to jasne dokazujú. Fallout 76 však na túto platformu nepríde. Prečo? 

Pete Hines prezradil, že Bethesda uvažuje o Switch porte pri každej svojej hre, no na druhej strane nikdy nedávajú svojim štúdiám príkazy, čo majú a čo nemajú robiť a aké platformy chcú podporovať. „Switch platforma je niečo, čo je centrom každej konverzácie. Ak na nej hra funguje chceme ju tam. Bohužiaľ, pri Falloute 76 sa to nedalo. Na druhej strane sme hrdí na to, že sme lídrom third-party podpory na tejto konzole. Sme firma, ktorá je ochotná riskovať.“

Ešte pred nejakým časom potvrdil šéf štúdia ZeniMax Online Matt Firor, že ani The Elder Scrolls Online nepríde na Switch. Na druhej strane sa však majitelia tejto konzoly dočkajú nového prírastku do série Wolfenstein s podtitulom Youngblood. Hines to potvrdil v panelovej diskusii na PAX Aus, kde hovoril práve o tom, že idTech 6 (engine na ktorom je postavený Doom, Wolfenstein a aj Rage 2) je navrhnutý tak, aby túto platformu podporoval.

Zdroj: gamespot.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk