Nintendo vysúdilo od prevádzkovateľov ROMiek 12 miliónov $

Nintendo vysúdilo od prevádzkovateľov ROMiek 12 miliónov $

 

Konečnou bolo odsúhlasenie finančného vyrovnania.

Prednedávnom sme vás informovali o tom, že Nintendo podniklo právne kroky voči dvom stránkam, ktoré prevádzkovali „priestory“ na rozširovanie ROMiek hier zo starých Nintendo konzol. Konkrétne išlo o weby LoveROMS.com a LoveRETRO.co. A súdny spor zjavne nešiel v prospech stránok.

Vzhľadom na to, že im hrozila oveľa horšia pokuta, dohodli sa prevádzkovatelia týchto webov s Nintendom o finančnom odškodnení za úmyselné a aj neúmyselné porušovanie autorských práv.

Nintendo tak dalo jasne najavo, že weby, ktoré rozširujú ROMky nebude tolerovať. Prevádzkovatelia webov Jacob Mathias a jeho manželka stiahli weby offline hneď v momente, keď sa o ne Nintendo začalo zaujímať, no už bolo neskoro. Preto sa radšej spolu s Nintendom dohodli namiesto toho, aby sa dlhú dobu ťahali po súdoch, pretože bolo zrejmé, že tento súdny spor nevyhrajú. Zaplatia tak presne 12.230.000 $. Ako na túto sumu prišli je neznáme, no zdá sa, že Nintendo chcelo, aby bola suma relatívne vysoká kvôli efektu odstrašenia ostatných.

Mathias a jeho manželka navyše musia odovzdať všetky kópie Nintendo hier ktoré vlastnia, vrátane ROMiek ktoré majú uložené na diskoch, aby sa zabránilo ďalšiemu porušovaniu zákonov. A Nintendo má na druhej strane účinný odstrašujúci prostriedok proti šíriteľom tohto typu obsahu. 

Zdroj: torrentfreak.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk