Nintendo neplánuje Nintendo 64 Classic konzolu...zatiaľ

Nintendo neplánuje Nintendo 64 Classic konzolu...zatiaľ

 

Nikto však nevie, čo prinesie budúcnosť.

S Classic konzolami sa nám v poslednej dobe roztrhlo vrece. Po dvoch Nintendo Classic konzolách (NES a SNES) oznámila aj spoločnosť Sony konzolu Playstation Classic. Preto je logickou otázkou, či sa dočkáme ďalších takýchto konzol. A odpoveď je...že zatiaľ nie je nič plánované.

Minimálne teda zo strany Nintenda. Americký šéf Nintenda Reggie Fils-Aime totiž dostal otázku, či plánujú prípravu „klasickej“ verzie konzoly Nintendo 64. „Nikdy nehovor nikdy, ale môžem vám s istotou povedať, že táto konzola nie je momentálne v našich plánoch. Vždy sme boli otvorení o tom, že Classic konzoly sú časovo limitovanou možnosťou ako premostiť hráčov z konzoly WiiU na Nintendo Switch. To bolo strategické rozhodnutie za tým, prečo sme sa rozhodli pre vydanie NES Classic systému.“

Zdá sa však, že takáto konzola by bola takmer zaručene obrovským úspechom. NES a SNES Classic totiž dokopy predali viac ako 10 miliónov kusov a aj keď N64 nebola dominantnou konzolou vtedajšej generácie (predajmi ju zvalcoval Playstation), tak svojich fanúšikov by si určite našla.

Zdroj: videogamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk